1. HABERLER

  2. KİTAPLIK

  3. Oyun Terapisi: Kapsamlı Teori ve Uygulama Rehberi

Oyun Terapisi: Kapsamlı Teori ve Uygulama Rehberi

"Oyun Terapisi: Kapsamlı Teori ve Uygulama Rehberi" kitabı APAMER Psikoloji Yayınlar'ından çıktı. Editöryal bir çalışma olan kitap 36 bölümden oluşmaktadır.

A+A-

APAMER Psikoloji Yayınları arasından Mayıs ayında çıkan "Oyun Terapisi: Kapsamlı Teori ve Uygulama Rehberi" dünyanın en kapsamlı oyun terapisi kaynaklarından birisi. 620 sayfadan oluşan kitap; psikoloji alanında hem araştırmalar yapan, teorik alt yapısı güçlü hem de klinik uygulamalara hakim profesyonel bir ekip tarafından hazırlandı. Oldukça zengin bir literatürden beslenen güçlü bir başvuru kaynağı. Zengin içeriğinin yanında teori ile uygulamayı buluşturan işlevsel bir eser. 

Dünyanın saygın profesörleri tarafından büyük övgüler alan kitap 1,5 yılda 10 kişilik bir ekibin özenli çalışması sonucunda Türkçe'ye çevirildi.

Arka Kapak Tanıtım Yazısı

“Crenshaw ve Stewart oyun terapisine dair etkileyici bir antoloji oluşturdular. Teori ve yaklaşımları, klinik uygulamaları, uygulama ilkelerini ve araştırmaları kapsayan bu kitap, deneyimli uygulayıcıların yanı sıra öğrenciler için de oldukça iyi bir kaynaktır. Oyun terapisinin çocuklarda büyümeye, gelişmeye, eğitime ve iyileşmeye olan katkılarını, kapsamını ve derinliğini tanımlayan birçok kitap biliyorum, fakat bu kitap bir bütün olarak ele alındığında, bildiğim diğer tüm kitapların bir adım ötesine geçiyor. Bu vazgeçilmez kaynağı sundukları için editörlere teşekkürlerimi sunuyorum!”  
Richard L. Gaskill, EdD, LCP, RPT-S, Sumner Mental Health Center, Wellington, Kansas

Oyun terapisi hakkında öğrenmek istediğiniz her şey, bu 36 bölümlük kitapta bulunabilir. Böylesine geniş bir içerik, bu kitabı, lisansüstü oyun terapisi eğitim programları ve çeşitli ortamlarda çocuklarla çalışan klinisyenler için ideal kılmaktadır. Bölüm yazarları, yalnızca teorik temelleri sunmakla kalmıyor, aynı zamanda oyun terapisinin benzersiz gücünü gösteren zengin klinik vaka örnekleri de sunuyorlar.”        
Nancy Boyd Webb, DSW, LICSW, RPT-S, University Distinguished Professor of Social Work Emerita, Fordham University            

“Bu kitap, bu alana fazlasıyla ihtiyaç duyulan benzersiz bir katkı sunmaktadır. Crenshaw ve Stewart olağanüstü bir yazar grubunu bir araya getirdiler. Kapsamın etkileyici düzeydeki genişliği ve derinliği; teorik temellerden, geniş yelpazedeki danışan sorunları karşısındaki klinik uygulamalara, uygulamaya yönelik araştırmalara ve etik temellere kadar uzanmaktadır. Bu kitabın, lisansüstü eğitim programlarında bir ders kitabı olarak okutulmasını ve oyun terapisi uygulamasında bilinçli olmak isteyen her profesyonelin kütüphanesinde bulunmasını içtenlikle tavsiye ediyorum.”            
Ronald E. Reeve, PhD, NCSP, Director, Curry Program in Clinical and School Psychology, University of Virginia         

Saygı uyandıran bu çalışma, modern klinik yaklaşımları ve uygulamaları tanımlamaları için  önde gelen oyun terapistlerini bir araya getirmiştir. Bu kitap, başlıca teorik yapıları açıklamakta ve ilgi çekici nörobilimsel bulguları içeren güncel oyun terapisi araştırmalarını özetlemektedir. Katkıda bulunanlar; travma, istismar, bağlanma zorlukları, zorbalık, öfke, yas ve otizm spektrum bozukluğu gibi sorunlarla mücadele eden çocukların tedavisi için etkili stratejiler sunmuşlardır. Uygulama ilkeleri, kitap genelindeki etkili vaka örnekleri ile uygulamaya geçirilmiştir. Seçme konular; asker ailelerinin tedavisini, çocuk ve ergenlere yönelik oyun terapisi müdahalelerini içermektedir.

Editörler Hakkında

David A. Crenshaw, PhD, ABPP, RPT-S, New York, Poughkeepsie Çocuk Evi Klinik Direktörüdür.

Anne L. Stewart, PhD, RPT-S, James Madison Üniversitesi’nde Lisansüstü Psikoloji Profesörüdür.


Satın almak için tıklayınız

 

Bu haber toplam 8510 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
İlgili Haberler