1. HABERLER

  2. KİTAPLIK

  3. Mindfulness - Farkındalık Temelli Psikoterapi Becerileri

Mindfulness - Farkındalık Temelli Psikoterapi Becerileri

Mindfulness yaklaşımının psikoterapide kullanılmasıyla ilgili uygulama süreçlerini içeren "Mindfulness - Farkındalık Temelli Psikoterapi Becerileri" kitabı Apamer Psikoloji Yayınları'ndan çıktı. 320 sayfa 1. Baskı Eylül 2019

A+A-

Bir buçuk yıllık bir çalışmanın sonunda Türkçe çeviri süreci biten "Mindfulness - Farkındalık Temelli Psikoterapi Becerileri" kitabı Apamer Psikoloji Yayınlarından çıktı. Kitap, psikoterapi uzmanları için Mindfulness yaklaşımının klinik çalışmalarda kullanımına yönelik yaklaşım biçimi, uygulama içerikleri ve zengin bir kaynakça sunuyor.

 

Arka Kapak / Tanıtım Metni 

 

Klinisyenler son yıllarda mindfulness uygulamalarının, kendi kişisel gelişimlerinin yanı sıra terapötik ilişkilerini geliştirmeye de elverişli bir yol olduğunu keşfetmişlerdir. Kanıtlanmış terapi modellerinin sürekli genişleyen yelpazesinde merkezi bir bileşen olan mindfulness aynı zamanda psikoterapinin neredeyse her türünü etkinleştiren oldukça güçlü bir uygulama becerisidir.

 

Klinisyenler tarafından ve klinisyenler için yazılmış bu kitap, mindfulnessı hem profesyonel pratiğinize hem de kişisel yaşamınıza dahil etmeniz için size güç verecek şekilde tasarlanmıştır.

 

Birçok klinisyen mindfulness becerilerini psikoterapiye dahil etmek istese de, bunu yapmaya nereden ve nasıl başlayacağından emin olamaz.Elinizdeki kitap bunun için iyi bir başlangıç noktasıdır.

 

Psikoterapistlerin mindfulness uygulamalarını klinik uygulamalarında nasıl kullanacaklarına ilişkin uygulama rehberleri yok denecek kadar az. Bu gereksinimi karşılamak adına; mindfulness uygulamalarını seçmek, uyarlamak ve psikoterapiye dahil etmek amacıyla uygulamalı bir rehber olanbu kitap hazırlandı.

 

Mindfulness’in psikoterapide kullanımı ile ilgili güçlü bir perspektif sunan ve zengin uygulama örnekleri ve yönergeleri içeren bu kitap, alanda önemli bir boşluğu giderecek başucu bir eser.

 

Adı: MİNDFULNESS - Farkındalık Temelli Psikoterapi Becerileri

Orjinal Adı: Sitting Together - Essential Skills for Mindfulness-Based Psychotherapy

Yazarlar: Susan M. Pollak - Thomas Pedulla - Ronald D. Siegel

Çeviri: Sena Gürdoğan

Çeviri Editörü: Doç. Dr. Raziye Bilge Uzun

ISBN: 978-605-67477-5-5

 

Satın almak için

http://www.psikolojistore.com/mindfulness-psikoterapi-becerileri

Bu haber toplam 4600 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
İlgili Haberler