1. HABERLER

  2. KİTAPLIK

  3. Öfke Yönetimi - Terapistler İçin Uygulama Kılavuzu

Öfke Yönetimi - Terapistler İçin Uygulama Kılavuzu

Öfke Yönetimi - Terapistler İçin Uygulama Kılavuzu APAMER Psikoloji Yayınlarından çıktı. Psikolog İrem Soylu tarafından çevirisi yapılan kitabın Editörlüğünü Klinik Psikolog Pelin Ardanıç yaptı.

A+A-

Öfke Yönetimi - Terapistler İçin Uygulama Kılavuzu Apamer Psikoloji Yayınlarından çıktı. Howard Kassinove | Raymond Chip Tafrate tarafından uzun klinik deneyimler ve saha çalışmalarına dayanarak hazırlanan kitap Terapistler için benzersiz uygulama içeriklerini zengin vakalar eşliğinde sunuyor. 

Daha önce Arapça, Korece, İspanyolca, Çince ve Rusça versiyonları yayınlanan kitabın Ekim 2021'de Türkçe çevirisi tamamlanarak Türkiye'deki okuyucularla buluştu.

Terapistler İçin Uygulama Kılavuzu olarak tasarlanan bu prestijli kaynak ile öfke konusunda destek arayışı içinde olan danışanlarınıza/hastalarınıza yönelik Onlarca psikoterapi seansı tasarlayabilir, güncel müdahale araçlarıyla etkin psikoeğitim süreçleri oluşturabilirsiniz. 

Güncel, anlaşılır ve akıcı bir içeriğe sahip olan bu  güncel, tedavi-yönelimli kılavuz yenidir. Bu kitapta, işlevsiz öfkeyi daha iyi şekilde yönetmeleri için insanlara yardım etmek isteyen profesyoneller hedeflendi. Bilgili klinisyenler genellikle kullandıkları müdahalelerin bilimsel desteklerini öğrenmek isterler. Bu kaynak eser, bu bilimsel bilgiyi sağlıyor ve danışanların işlevsiz öfkelerini kontrol altına almalarına yardımcı olabilecekleri araçları nasıl kullanabileceklerini açıklıyor.

Arka Kapak Yazısı

NOT: ÖN SATIŞA ÖZEL Kampanyası 12 Ekim salı günü saat: 23:59'a kadar olup ilk 100 stok ile sınırlıdır. 

KİTABI SATIN ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Bir terapist olarak, her danışanın öfkeyi farklı şekillerde deneyimlediğini bilirsiniz. Bu nedenle, mevcut en iyi araçları kullanarak tedavi planınızı özelleştirmek önemlidir. Howard Kassinove ve Raymond C. Tafrate’nin öfke tedavisine yönelik yenilikçi ve modüler SMART (Öfke Azaltma Tedavisi için Seçim Menüsü) modelini temel alan bu kılavuz, danışanlarınıza ve onların spesifik ihtiyaçlarına göre uyarlanmış, kişiselleştirilmiş bir tedavi planı oluşturmanıza yardımcı olacak bir dizi strateji sunuyor. Bu güçlü, kanıta dayalı kılavuz ile danışanlarınızın sağlıksız ve işlevsiz öfkeyi anlamalarına ve yönetmelerine nasıl yardımcı olacağınızı öğreneceksiniz. Kitapta motivasyonel görüşme teknikleri, danışanları terapiye dahil etmeye yönelik stratejiler, Kabul ve Kararlılık Terapisi (KKT), Mindfulness ve Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT) gibi farklı tedavi yöntemlerini içeren araçlara yer verilmiştir. Yine bu kitapta vaka formülasyonu ve tedavi planlaması için talimatlar, indirilebilir formlar, çalışma sayfaları ve seanslarınızda kullanabileceğiniz örnek metinler bulacaksınız.

 

Bu kitapta anlatılan SMART modelini kullanarak, danışanlarınızın öfkeleri üzerinde kontrol sahibi olmalarına, duygularını başarılı bir şekilde düzenlemelerine ve daha iyi hayatlar yaşamalarına yardımcı olabilirsiniz. 

 

KİTAPTA NELER VAR - İLK 22 SAYFA 

 

Kitabın Adı: Öfke Yönetimi - Terapistler için Uygulama Kılavuzu
Orijinal Adı: The Practitioner’s Guide to Anger Management
Yazarlar: Howard Kassinove | Raymond Chip Tafrate
Çeviri: Psikolog İrem Soylu
Çeviri Editörü: Klinik Psk. Pelin Ardanıç
ISBN: 978-605-06299-8-9
APAMER Psikoloji Yayınları 1. Baskı Ekim 2021

376 Sayfa - 250 gr Karton Kapak - Kitap Kağıdı 70 gr 


kapak-on-002.jpg

Bu haber toplam 11033 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
İlgili Haberler