1. HABERLER

  2. KİTAPLIK

  3. Risk Altındaki Çocuklarla Yaratıcı Oyun - Yeni Kitap

Risk Altındaki Çocuklarla Yaratıcı Oyun - Yeni Kitap

Risk Altındaki Çocuklarla Yaratıcı Oyun Kitabı Apamer Psikoloji Yayınları'ndan çıktı. Tümü uygulama içeren bu kitap, oyunun risk altındaki çocuklarla yapılan telepatik aktivitelerle kullanımıyla ilgili zengin bir içerik sunuyor.

A+A-

Risk altındaki Çocuklar için önleyici ve iyileştirici etkileri açısından oldukça özel olan bu kitap hem uzmanların hem de ebeveynlerin faydalanması için kaleme alınmıştır.

Kitap ön satışa özel %50 indirimli olarak satışa sunuldu.

Satın almak için;

https://www.psikolojistore.com/risk-altindaki-cocuklarla-yaratici-oyun

Sue Jennings, bu eserinde pratik ve uygulamalı bir yaklaşım kullanarak çocuk gelişiminde oyunun önemini vurguluyor ve oyun oynamayan çocukların karşılaşabilecekleri olası etkileri gösteren çalışmaları ele alıyor.  Ayrıca kitapta; oyun tekniklerinin istismara maruz kalan çocuklar ve gelişim geriliği gibi sorunlar yaşayan özel gereksinimli çocuklar için uygulanışı detaylı bir şekilde anlatılmaktadır. Duyusal oyunları uygulamanın önemine vurgu yapılmakta ve duyusal oyunların bir çeşit ‘hayatta kalma’ tekniği olarak kullanılmasındaki rolüne dikkat çekilmektedir. Sue Jennings, bu çalışmasında oyun ve oyun terapisindeki farklı yaklaşımları karşılaştırırken çocuklarda sağlıklı gelişimin sağlanması için ‘önleyici oyunlar’ın (muhtemel sorunları önleyici nitelikte olan oyunların) önemini vurgulamaktadır. İngilizce 2. Baskıdan Türkçeye çevrilen bu kitap, oyunlardaki en yeni ‘doğru’ uygulamalarla tamamen güncellenmiştir.

Nöro-Dramatik Oyun anlayışını temel alan bu kitap, çocukların ve oyun oynayamayan risk altındaki birçok çocuğun sağlıklı gelişiminde oyun oynamanın önemine dikkat çekmektedir. Eser, gelişim geriliği yaşayan çocukların yanı sıra öğrenme güçlüğü çeken çocuklar için de uygulamalı çalışmalar içermektedir.

Kitap Nörobilimle ilgili güncel görüşleri içerdiği gibi, çocuklarla yapılan çalışmalarda bilinçli farkındalığın önemini de anlatmaktadır.

 

Kitapta yer alan başlıca konular:

•     Güvenli alanlar oluşturma
•     Korku duygusunu anlama ve üstesinden gelme
•     Öfke ve kızgınlık duygularını anlama ve üstesinden gelme
•     Yeni öyküler ve çalışma kağıtları
•     Kültürler arası oyun anlayışı
•     Rol oynamada kılığa bürünme ve mizansen
•     Maskeler ve kuklalar


Bu kitap terapistler, pedagoglar, ebeveynler ve çocukların hayatlarını güzelleştirmek adına çaba gösteren herkes için yazılmıştır.

 

KİTAP ÖZELLİKLERİ

Renkli Amerikan Bristol  Parlak Selefon Kapak

1. Hamur 80 Gr

160 Sayfa 1. Baskı Temmuz 2020

 

Yazar

Sue Jennings
 

Çeviri Editörleri

Doç. Dr. Sevcan Karakoç Demirkaya
Uzm. Psk. Hale Kahyaoğlu Çakmakcı

ISBN: 978-605-06299-0-3

Bu haber toplam 8406 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.