1. HABERLER

  2. KİTAPLIK

  3. Oyun Terapi Odasında Çocuklarla EMDR

Oyun Terapi Odasında Çocuklarla EMDR

Oyun Terapi Odasında Çocuklarla EMDR Kitabı Apamer Yayınlarından çıktı. Uzman Psikolog Ezgi Turhan'ın çevirmenliğini yaptığı kitap uzmanlar için uygulama süreçlerini ele alıyor.

A+A-

Ann Beckley-Forest ve Annie Monaco'un editörlüğünü yaptığı kitap EMDR terapisinin oyun terapisi odasında kullanılmasına yönelik protokol esaslarını, uygulama süreçlerini ve zengin vaka örnekleri içeriyor. Oyun terapisi ve EMDR konusunu ele alan ilk kaynaklardan biri olma özelliği taşıyan eser aynı zamanda editöryal bir çalışma özelliği ile öne çıkıyor. Her bölümü farklı bilim isanları taafından hazırlanan kitap gerek deneyimli klinisyenler gerekse mesleğe yeni başlayan uzmanlar için başucu eserlerden biridir.

Kitabın tanıtım bülteni ve ilk 24 sayfasına aşağıdaki içerik başlıklarından ulaşabilirsiniz.

Tanıtım Bülteni

EMDR ve Oyun Terapisi etkisi kanıtlanmış oldukça güçlü yöntemlerdir. Bu iki güçlü yöntemi birleştirerek çocukluk çağı travmalarının tedavisinde oldukça etkili sonuçlar alınabilmektedir. Ancak EMDR terapisi ile destek sağlamak sadece protokolü öğrenmekten çok daha fazlasını kapsıyor.

Bu kitap, travma yaşayan çocuklarda iyileşmeyi en üst düzeye çıkarmak için oyun terapisi ve EMDR’nin teorik temellerini ve pratik uygulamalarını entegre etmektedir. Yazarlar, EMDR terapistleri ile oyun ve dışavurumcu sanat terapistlerinin çalışmalarını ve öncü klinik çalışmalarını esas alarak, hem oyun terapisi ilkelerine hem de EMDR standart protokolünün 8 aşamasına sadık kalarak EMDR’yi oyun terapisi bağlamında kullanmak için entegre bir yaklaşım sunuyor.

Bu kitap, yenilikçi ve önde gelen ruh sağlığı profesyonellerinin sahip oldukları oyun terapisi alt yapısını (Travma Oyunu, Kum Tepsisi, Sanat Terapisi, Sinerjik Oyun Terapisi, Çocuk Merkezli ve Gelişimsel Oyun Terapisi, filial terapi) EMDR ile nasıl entegre ettiklerine dair derinlemesine tartışmalar sunmakta değerlendirmelere yer vermekte, oyun veya dışavurumcu terapide EMDR kullanarak travmayı yeniden işlemek için duygusal kaynakların geliştirilmesi ve travma işlemede disosiyasyon komplikasyonlarına ve bunların nasıl yönetileceğine dair gerçek vakalardan örnekler içermektedir. 

Ann BeckleyForest, Annie Monaco ve bu kitaba katkıda bulunan bölüm yazarları sahip oldukları bilgi birikim ve deneyimlerini cömert bir şekilde paylaştılar. Bu kitap gerek yeni başlayan gerekse deneyimli tüm çocuk terapistleri için benzersiz bir kaynaktır.

EMDR terapisini ruh sağlığı alanına kazandıran Dr. Francine Shapiro’nun vizyonu, EMDR terapisinin her yaralı kalbe ve travmanın bıraktığı ıstıraba hapsolmuş her insana ulaşmasıydı. Hayali ve yaşamı boyunca sürdürdüğü oldukça yorucu çalışmalar, dünyanın her köşesinde insanların çektiği acıyı hafifletmeye yönelikti. Bu kitap bu vizyonu destekleyecek şekilde tasarlandı. Bu tasarımın bir sonucu olarak bu benzersiz kaynak, çocuk terapistlerine ve destek sundukları çocuklara iyileşme yolculuklarında eşsiz katkılar sunacak ve kalıcı bir etki bırakacaktır.

KİTAPTA NELER VAR

İLK 24 SAYFA İÇİN TIKLAYINIZ


Kitabın Adı: Oyun Terapi Odasında Çocuklarla EMDR - Bütünleşik Bir Yaklaşım
Orijinal Adı: EMDR With Children in the Play Therapy Room - An Integrated Approach
Yazarlar: Ann Beckley-Forest, LCSW, RPT-S     -    Annie Monaco, LCSW, RPT
Çeviri: Uzm. Psikolog Ezgi Turhan Çeviri Editörü: Prof. Dr. Ayten Erdoğan
ISBN: 978-625-99914-0-5
APAMER Psikoloji Yayınları 1. Baskı 2023 Temmuz


SATIN ALMAK İÇİN

https://www.psikolojistore.com/oyun-terapi-odasinda-cocuklarla-emdr


oyun-odasinda-emdr-on-kapak.jpg

Bu haber toplam 3394 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
İlgili Haberler