1. HABERLER

  2. KİTAPLIK

  3. Okul Öncesi Çocuklarda Anksiyete - Kitap

Okul Öncesi Çocuklarda Anksiyete - Kitap

Brian Fisak ve Paula Barrett'in editörlüğünü yaptığı "Anxiety in Preschool Children" kitabı Zeynep Sena Pekşen tarafından çevirilerek "Okul Öncesi Çocuklarda Anksiyete" adıyla Apamer Psikoloji Yayınlarından çıktı.

A+A-

"Okul Öncesi Çocuklarda Anksiyete" kitabı, okul öncesi dönem çocuklarda anksiyete ile karşılaşan ya da bu konuda çalışan klinisyenler ve araştırmacılar için kapsamlı ve güncel bir kaynak olarak tasarlanmıştır. Editoryal bir çalışma olan kitap, farklı bilim insanları tarafından hazırlanan 11 bölümden oluşmaktadır. Brian Fisak ve Paula Barrett'in editörlüğünü yaptığı orjinal adı "Anxiety in Preschool Children" olan kitabın çevirisi Zeynep Sena Pekşen tarafından yapıldı. Kitabın editörlüğünü Klinik Psikolog Pelin Ardanıç ve Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi Uzmanı Dr. Hülya Bingöl Çağlayan tarafından yapıldı.

“Okul Öncesi Çocuklarda Anksiyete”, okul öncesi dönem anksiyeteyle karşılaşan ya da bu alanda çalışma yapan klinisyen ve araştırmacılar için güncel, kapsamlı ve bütüncül bir kaynaktır. Editoryal bir çalışma olarak tasarlanan kitap 11 bölümden oluşmakta olup her bölüm farklı bilim insanları tarafından hazırlanmıştır. Güncel araştırmaları derleyip düzenleyen bu bilgilendirici yeni kaynak, okul öncesi çağdaki çocuklar için uyarlanmış değerlendirme, tedavi ve önlem amaçlı pratik müdahalelerin ve kanıtlara dayanan stratejilerin bir tasnifini sunmaktadır. Özgün bir içeriğe sahip olan bu kitap, klinisyenlerden eğitmenlere geniş bir yelpazede okul öncesi dönem çocuklarla çalışan uzmanlar için paha biçilemez bir içerik barındırıyor.  

Kitabın Yazarları

Brian Fisak, Central Florida Üniversitesinde doçent doktorluk yapmakta olan aynı zamanda lisanslı bir psikologtur. Temel çalışma alanlarının başında anksiyete bozuklukları gelmektedir. Anskiyete bozuklukları konusunda kanıta dayalı bir çok çalışma yapmış ve yayın hazırlamıştır. Yaptığı çalışmaların yanı sıra 25’ten fazla hakemli yayımın da yazarıdır.

Dr. Paula Barrett, uluslararası kabul gören seçkin bir bilim insanı ve çocuk psikolojisi dalında yaptığı çalışmalarla oldukça büyük bir prestije sahip saygın bir araştırmacıdır. Dr. Barrett, Anksiyete ve depresyonun önlenmesi ve tedavisi için en iyi uygulamalardan biri olarak kabul edilen ailelerde, okullarda ve topluluklarda dayanıklılığı teşvik etmek için Dünya Sağlık Örgütü tarafından onaylanan, bilişsel davranışçı terapi (CBT) temelli FRIENDS Programının geliştiricisidir.


KİTAPTA NELER VAR

İLK 12 SAYFA İÇİN TIKLAYINIZ


Adı: Okul Öncesi Çocuklarda Anksiyete
Orjinal Adı: Anxiety in Preschool Children
Editörler: Brian Fisak ve Paula Barrett
Çeviri: Zeynep Sena Pekşen
Çeviri Editörleri: Klinik Psikolog Pelin Ardanıç & Dr. Hülya Bingöl
ISBN: 978-605-73628-7-2
APAMER Psikoloji Yayınları 1. Baskı Nisan 2023 - 296 Sayfa


SATIN ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ


kapak-on-anksiyete.jpg

Bu haber toplam 2388 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.