1. HABERLER

  2. KİTAPLIK

  3. Mutlu olmak için affetmeyi deneyin

Mutlu olmak için affetmeyi deneyin

Affetmenin İyileştirici Gücü kitabının yazarı Dr. Dick Tibbits, affediciliği anlamanın ve hayata geçirmenin, kelimenin tam manasıyla hayatınızı kurtarabileceğini savunuyor...

A+A-

haber7 - Herkesin bir “Mağduriyet Hikâyesi” vardır; hepimiz değer verdiğimiz birileri tarafından incitilmiş ya da reddedilmişizdir. Mağduriyet Hikâyesi, özetle birisinin geçmişte sizi incitmesi neticesinde yaşadığınız acının zihninizde tekrar tekrar tazelenerek canlı kalması anlamına gelen psikolojik bir terimdir.

Mağduriyet hikâyesinin sürekli tekrarlanarak canlı tutulması birçok sağlık problemini de beraberinde getirir. Bunlar arasında yüksek kan basıncı, artan hastalık riski, zihinsel ve duygusal huzurun kaybolması, yalnızlık hissi, toplumsal yalnızlık ve kısalan ömür süresi sayılabilir. Bu bilimsel bir gerçek.

Peki bu problem ne kadar yaygındır? Affetmenin İyileştirici Gücü kitabının yazarı Dr. Dick Tibbits'e göre “Bir şekilde, affetmeyi deneyip de başarısızlığa uğramamış tek bir kişi bile yoktur.”

Çoğu insan suçlu kişiyi affetmeyi denemiş ve acıyı unutmuştur. Ama yine de hikâyesi içindedir. Mağduriyet hikâyesi irdelenip açıklık kazanmadıkça, kişi manevi bir krizle, duygusal ümitsizlikle ve ciddi sağlık riskleri ile yüz yüzedir. Affetmeyi başaramamanın hipertansiyonun da belli başlı sebeplerinden biri olduğu göz önünde bulundurulduğunda, bu kitabın önemi ve aciliyeti daha da belirgin şekilde ortaya çıkmaktadır. Affetmenin İyileştirici Gücü mağduriyet hikayesi olan herkesin uygulayabileceği, pozitif ve hayatı değiştiren tavsiyeler içermektedir.

Günümüzde, öfkenin öldürücü olduğu klinik olarak ispatlanmıştır. Affetmenin İyileştirici Gücü’nde Dr. Tibbits, Stanford Üniversitesi ve Florida Hastanesi tarafından gerçekleştirilmiş türünün ilk klinik araştırması olan affetmek için atılması gereken, bilimsel olarak ispatlanmış adımları bize sunmaktadır. Bu araştırma, affediciliği hayata geçirmekle daha sağlıklı bir yaşam arasında bir bağ olduğunu göstermektedir. Size karşı yapılan bir yanlışın üstünde düşünüp taşındıktan sonra, affetmeyi reddettiğinizde (ya da affetmek için bir yol bulamadığınızda,) mağduriyet hikayeniz, kin, acı, nefret, düşmanlık, öfkenin yarattığı tahribat ve korku gibi kompleks duygular karmaşası üretir.

Dr. Tibbits’in çığır açan araştırmasından ve “Yaşamak için Affedin” seminerlerinden doğan bu kitapta, Dr. Tibbits, herkesin kendi mağduriyet hikâyesinden sıyrılabilmesi, görebildiği ve göremediği çözümlenmemiş öfkesinden kurtulabilmesi ve kendi iyiliği adına affedebilmesi için ihtiyacı olan adımları ortaya koymaktadır. Aynı zamanda okuyucuya gelişimlerini ölçebilmeleri için kendi kendilerine tatbik edecekleri testler de sunmakta ve tam anlamıyla öfkeden-arınmış uzun bir yaşamın tadına varmalarına imkân tanımaktadır.

Dr. Dick Tibbits, kitabı için; “Otuz yılı aşkın bir süredir, insan sağlığı ve uygulamalı tedavi kavramları üzerinde çalıştım. Bu kitap hayatım boyunca yaptığım çalışmalarımın bir ürünüdür" diyor...

İçinizde birilerine karşı dinmeyen bir hırs taşıyorsanız ve bu sizi son derece huzursuz ediyorsa, bu kitapı incelemenizde yarar var. Ya da sevdiğiniz dostlarınız affetmeyi düşünmediği için hayatı kendine zindan ediyorsa, onları da bu eserle tanıştırmayı deneyin...

Bu haber toplam 4511 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.