1. HABERLER

  2. KİTAPLIK

  3. Kukla Oyunu Terapisi - Kitap

Kukla Oyunu Terapisi - Kitap

Athena A. Drewes ve Charles E. Schaefer'ın editörlüğünü yaptığı Mervenur Gökçe tarafından çevirisi yapılan Klinik Psikolog Pelin Ardanıç'ın Türkçe edisyon sürecini yürüttüğü Kukla Oyunu Terapisi kitabı Apamer Psikoloji Yayınlarından çıktı.

A+A-

Editöryal bir çalışma olarak tasarlanan Kukla Oyunu Terapisi kitabı Apamer Psikoloji Yayınlarından çıktı. 248 sayfadan oluşan kitap Kukla Terapisi alanında çalışan psikoloji bilim uzmanları tarafından hazırlandı. 5 Kısım ve 19 bölüm şeklinde hazırlanan kitap, terapotik süreçlerde Kukla Oyunu'nun gücünden yararlanmak isteyen klinisyenler için tasarlandı. 


Kukla Oyunu Terapisi

Kukla Oyunu Terapisi, belirli ortam ve kitle türlerinde kuklalar seçmek ve onlarla çalışmak için temel becerileri, teknikleri ve uygulamaları açıklayan kapsamlı bir rehber kitaptır. Bu alandaki önde gelen alan uzmanları tarafından yazılan bölümler, kukla bazlı terapötik müdahalelerin seçilmesi, kullanılması ve değerlendirilmesi konusunda paha biçilmez bir rehberlik sunmaktadır. Bu kitapta hem yeni başlayan hem de deneyimli klinisyenler için, kukla oyunu terapi seanslarında kendilerine yardımcı olacak uygulamalara ve vaka örneklerine yer verilmiştir., Aynı zamanda uygulama süreçlerinde kullanılabilecek formlar ve uygulama araçları cömert bir şekilde paylaşılmıştır. 

Kitabın Editörleri

Athena A. Drewes, Psikoloji Doktoru (PsyD), Lisanslı Oyun Terapisti (RPT-S), lisanslı çocuk psikoloğu, New York Oyun Terapisi Derneği’nin kurucusu ve onursal başkanı olmasının yanı sıra oyun terapisi konusunda ulusal ve uluslararası sunucu ve editör/yardımcı editördür. Dr. Drewes aynı zamanda New York’ta çok hizmetli kâr amacı gütmeyen büyük bir akıl sağlığı kurumu olan Astor Çocuk ve Aile Hizmetleri’nde klinik eğitim ve APA (Amerikan Psikologlar Derneği) tarafından akredite edilmiş doktora programının direktörüdür.


Charles E. Schaefer, PhD, Lisanslı Oyun Terapisti, New Jersey’deki Fairleigh Dickinson Üniversitesi’nde psikoloji fahri profesörlüğünün yanı sıra Oyun Terapisi Derneği’nin kurucu ortağı ve onursal başkanıdır. Ayrıca 100’den fazla araştırma makalesi ve 60 mesleki kitabın yazarı, editörü ve yardımcı editörüdür.


Satın Almak için

https://www.psikolojistore.com/kukla-oyunu-terapisi


KİTAPTA NELER VAR

İLK 15 SAYFA İÇİN TIKLAYINIZ


KİTABIN KÜNYESİ

Kitabın Adı: Kukla Oyunu Terapisi - Teori ve Uygulama Rehberi

Orijinal Adı: PUPPET PLAY THERAPY - A Practical Guidebook
Yazar / Editörler: Athena A. Drewes ve Charles E. Schaefer
Çeviri: Mervenur Gökçe - Çeviri Editörü: Klinik Psikolog Pelin Ardanıç
Sayfa: 248
Kağıt: Avrupa Kitap Kağıdı 60 Gr
Kapak: Amerikan Cilt 260 Gr Bristol Parlak Selefon
ISBN: 978-605-73628-6-5  
APAMER Psikoloji Yayınları 1. Baskı Aralık 2022


kukla-oyunu.jpg

Bu haber toplam 2433 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.