1. HABERLER

  2. KİTAPLIK

  3. Kum Tepsisi Terapisi - Teori ve Uygulama Rehberi

Kum Tepsisi Terapisi - Teori ve Uygulama Rehberi

Kum Tepsisi Terapisi - Teori ve Uygulama Rehberi kitabı Apamer Psikoloji Yayınlarından çıktı. Ruğ sağlığı uzmanlarına yönelik teorik ve uygulama becerileri içeren kitap Şubat 2020'de okuyucularla buluşuyor...

A+A-

Aktüel Psikoloji / Kitaplık


Kum Tepsisi Terapisi – Teori ve Uygulama Rehberi APAMER Psikoloji Yayınları arasından çıktı. Çeviri Editörlüğünü Çocuk ve Ergen Psikiyatristi & Psikoterapist Doç.Dr. Sevcan Karakoç ve Uzm. Psk. Hale Kahyaoğlu Çakmakçı'nın yaptığı kitap üçüncü edisyondan Türkçeye çevrildi. 

 
Kitapla ilgili Apamer Psikoloji Yayınları tanıtım sayfasında şu bilgilere yer verildi:
 

ARKA KAPAK TANITIM

Kum tepsisi terapisi, benzersiz ve olağanüstü bir şekilde son derece esnek ve uyarlanabilir olan dışavurumcu ve yansıtıcı bir terapidir. Bir çok psikoterapi yaklaşımına teknik ve kuramsal olarak entegre edilebilir. Yönlendirici olabilir veya olmayabilir, tamamen sözel olmayan şekilde veya sözel olarak desteklenmiş olabilir ve geniş bir danışmanlık yaklaşımları yelpazesinden gelen teknikleri içerebilir. Bu durum Kum Tepsisi Terapisini gerçek bir kuramlar arası müdahale haline getiriyor.

Beynin hikayeler sevdiğini biliyoruz. Lowenfeld ve Kalff gibi bir çoğumuz da, beynin bu eğilimi sayesinde sözsüz kum tepsisinin, zekâyı sözel forma kavuşturan ve ruhsal zekâya erişen gerçekçi bir yöntem olduğuna inanıyoruz. Bu kaynak kılavuz sayesinde, bu sözsüz sürecin gücünü bilimsel terimlerle daha kolay bir şekilde açıklayabilir ve uygulayıcılar için kum tepsisi terapisine başlangıç için benzersiz bir katkı sunabiliriz.

Bu kaynak kılavuz; Kum Tepsisi Terapisi’nin zengin içeriğine ulaşmak, okuyucu ve uygulayıcıya kum tepsisindeki oyunun etki bırakan gücünü derinlemesine görmek için fırsat verir. Her bölümde; yazarların çok yönlü becerileri, geniş bilgileri ve odaklandıkları birden fazla nokta aracılığıyla Kum Tepsisi Terapisinin özü doğal bir olgu olarak ele alınmış. Kitabın bu özellikleri, uygulayıcılara ilham verirken aynı zamanda profesyonel kimliklerinin derinleşmesine ve örnek kum tepsisi uygulamaları aracılığıyla daha güvenli birer oyuncu olmalarını sağlayarak onlara iyileştirme gücü sunar.

Bu kaynak kılavuz, okuyucuya teorik ve felsefi bir alt yapı kazandırmanın yanı sıra, mesleki yeterlilik için de sağlam bir klinik rehber olma özelliğine sahiptir. Bu kitapta belli ölçülere sahip tepsinin içinde oluşturulan oyun temaları ve yaratıcı tasarımlarla ilgili -profesyoneller için- teorik ve uygulama becerilerine yer verilmiştir.


 

Adı: Kum Tepsisi Terapisi – Teori ve Uygulama Rehberi

Orjinal Adı: SANDTRAY THERAPY - A Practical Manual

Yazarlar: Linda E. Homeyer - Daniel S. Sweeney

Çeviri Editörleri: Uzm. Psk. Hale A. Kahyaoğlu Çakmakçı - Doç. Dr. Sevcan Karakoç Demirkaya

ISBN: 978-605-67477-5-5

Kağıt: 19.5 X 27 1. Hamur 80 gr - Kapak: Amerikan Bristol 300 gr parlak selefon


 

%50 İNDİRİMLİ ÖN SATIŞLAR BAŞLADI

Ruh sağlığı uzmanlarına yönelik teori ve uygulama rehberi olarak tasarlanan bu kaynak kılavuz ön satışa özel %50 net indirimle satışa sunuldu. İndirim ilk 300 kitap için geçerlidir.
 
Satın alma sayfasına aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz...
 
 
Bu haber toplam 4616 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
İlgili Haberler