1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı personel alımı Kamu personel alımı ilanı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı personel alımı Kamu personel alımı ilanı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ASDEP alımı. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Devlet Personel Başkanlığı (DPB) üzerinden kamu personel alımı ilanı yayınladı.

A+A-

 Aile ve Çalışma Bakanlığı, 1000 sözleşmeli personel alımı yapacak. Peki Kamu personel alımı ilanına ne zaman başvurulacak? Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı personel alımı ne zaman? Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sözleşmeli personel alımı başvuru şartları neler? Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı memur alımı var mı? İşte, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sözleşmeli personel alım ilanı detayları.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ASDEP alımı. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Devlet Personel Başkanlığı (DPB) üzerinden kamu personel alımı ilanı yayınladı. Aile ve Çalışma Bakanlığı, 1000 sözleşmeli personel alımı yapacak. Peki Kamu personel alımı ilanına ne zaman başvurulacak? Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı personel alımı ne zaman? Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sözleşmeli personel alımı başvuru şartları neler? Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı memur alımı var mı? İşte, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sözleşmeli personel alım ilanı detayları. 

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Taşra Teşkilatında 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesi kapsamında çalıştırılmak üzere, 06.06.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan “Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların ek 2 nci maddesine göre, aşağıda belirtilen bölüm ve sayıda Aile Sosyal Destek Personeli Pozisyonu için yapılacak sözlü sınav ile sözleşmeli personel alınacaktır.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sözleşmeli 1000 personel alımı başvuru şartları neler?
a) 657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (4), (5), (6),

(7) ve (8) numaralı alt bentlerinde belirtilen koşulları taşımak,

b) Son müracaat tarihi itibariyle başvuru yapılan pozisyon için istenilen bölümden mezun olmak,

c) Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almaya hak kazanmamış olmak,

ç) 65 yaşını bitirmemiş olmak,

d) 657 sayılı Kanunun 4/B maddesi kapsamında sözleşmeli personel pozisyonunda görev yapmakta iken, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmeleri feshedilen veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı olarak feshedenler için, fesih tarihinden itibaren bir yıllık süreyi doldurmuş olmak.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı personel alımı özel şartları

a) Yükseköğretim kurumlarının en az lisans düzeyinde eğitim veren Sosyal Hizmet, Sosyal Hizmetler, Sosyal Çalışmalar, Psikoloji, Sosyoloji, Çocuk Gelişimi, Aile ve Tüketici Bilimleri, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümlerinin birinden mezun olmak

b) KPSS B grubu (KPSS) P3 puan türünden geçerli puanı olmak.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sözleşmeli personel alımı başvurusu ne zaman?
a) Adaylar, başvurularını Bakanlığımız web sayfasında (www.ailevecalisma.gov.tr ve/veya https://ailevecalisma.gov.tr/pdb) yer alan sözleşmeli personel alım sınavı başvuru sayfasından elektronik ortamda 27/11/2019 - 06/12/2019 tarihleri arasında yapacaklardır.

İlanın Detayları İçin Tıklayınız

Kaynak

Bu haber toplam 1333 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.