1. HABERLER

  2. REHBERLİK

  3. Ücretli Rehber Öğretmen Görevlendirilebilir mi?

Ücretli Rehber Öğretmen Görevlendirilebilir mi?

Memurlar.net sitesinde yer alan bir haberde, "ücret karşılığı rehber öğretmen görevlendirmeleri" ile ilgili önemli bir değerlendirmeye verildi. Ayrıntılar şöyle:

A+A-

İlk ve Orta dereceli okullarda görevli öğretmenlerin uzun süreli raporlu olması, aylıksız izin, yurt dışı geçici görev, askerlik nedeniyle boşalan veya çeşitli nedenlerle öğretmen atanamayan okullara Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen ve Yöneticilerinin Ders ve Ek Ders saatlerine ilişkin esasların 9. maddesi gereğince Ek ders ücret karşılığı görevlendirme kapsamında, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48. maddesi hükümleri de göz önünde bulundurularak KPSS puan üstünlüğü ve öncelik sırasına göre Ücretli Rehber Öğretmen görevlendirmesi yapılıp yapılamayacağına dair Personel Genel Müdürlüğünün 26/11/2008 tarih ve 107554 sayılı görüş yazıları bulunmaktadır.

Personel Genel Müdürlüğünün 26/11/2008 tarih ve 107554 sayılı görüş yazılarında; "bu görevlendirmenin yüz yüze eğitim kapsamında olmaması nedeniyle" ek ders ücreti karşılığında görevlendirme yoluyla yürütülmesi mümkün bulunmamaktadır." açıklamasında bulundu.

Ahmet Kandemir

memurlar.net


Bu haber toplam 21760 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
8 Yorum