1. YAZARLAR

  2. Uzm. Psk. Ceyda ŞENEL

  3. Şeytan çıkartma ayinleri
Uzm. Psk. Ceyda ŞENEL

Uzm. Psk. Ceyda ŞENEL

Yenişafak
Yazarın Tüm Yazıları >

Şeytan çıkartma ayinleri

A+A-

 

Ülkemizde de farklı versiyonlarının olduğu şeytan ya da farklı varlıkları çıkartma ayinleri, Türkiye'de de kapalı kapılar ardında hala şifa dağıtma adıyla uygulanıyor.

Kişiler bu toplantılara katılırken içlerinde kötü bir şeylerin olduğu düşüncesini kabul ederek gidiyorlar. Ya da onları buna yakınları inandırıyor. Bu işi yapan kişi ve kişilerin birçoğu kendileri de yardıma gelen insanların ruhlarının kötü ruhlar ya da şeytan tarafından ele geçirildiğine inanıyorlar. Ama kimi uyanıklar da bu çaresizce yardım arayışı içindeki insanlardan nasıl faydalanırım derdinde.

Sahne sizin…

Yurt dışında bu işi yapan bazı kişiler rutin toplantılar düzenliyorlar. Buralara katılanlar teker teker sahneye davet ediliyor. Psikolojik olarak zaten hazır olan kişi istemsiz titremeler, ani hareketler, yüksek selse konuşma ve bazen de bilinmedik bir dille bir şeyler söylemeye başlayabiliyor. Şeytan çıkartma işlemini yapan kişinin yardımcıları tarafından kendisine ve çevreye zarar vermemesi için sıkı sıkı tutuluyor. Şeytan çıkartıldığı varsayılan kişinin gözlerine derin derin bakarak bir takım telkinlerde bulunuluyor. Yaratılan bu hipnoz halinin sonunda kişi zamna zaman sakinleşip yerine oturtuluyor ve içinden şeytanın çıktığı farz ediliyor. Bütün bu gösterinin ardından çıkarken 70 dolara satılan şeytan çıkartma ayini cd'nizide almayı unutmuyorsunuz.

Dayak her derde deva!

Ülkemizde bu işler nasıl oluyor ona da biraz bakacak olursak. Biz biraz daha “Allah ne verdiyse” kuvvetimizi kullanmayı tercih ediyoruz. Yani yüz yıllar öncesinde kullanılan tekniklerin peşinden gidip, dayak her derde deva diyoruz. İçine şeytan girdiği sanılan kişiyi bir güzel pataklayarak hatta sırtında sopalar kırarak o kişinin içinde kötü ruh olarak bilinen her ne varsa bir güzel çıkartıyoruz. Sonra ne mi oluyor? Hastane hastane dolaşıp “Ne hocalara gittik ne paralar döktük olmadı” diyor, ilk yapmamız gereken işi en son yapıyoruz. Yani son umudumuz sensin diye ruh bilimci profesyonellerin kapısını çalıyoruz. Var olan durumu daha da vahimleştirmekten başka hiçbir işe yaramayan bu zaman ve para kaybı da yanınıza kâr kalmış oluyor.

Ne olur artık bu ilkel davranış ve düşünceleri bırakın!

www.yenisafak.com.tr

Bu yazı toplam 4198 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.