1. HABERLER

  2. DUYURULAR

  3. KPSS Sağlık Bakanlığı Tercih Kılavuzu Aralık 2012

KPSS Sağlık Bakanlığı Tercih Kılavuzu Aralık 2012

2012 Aralık KPSS Sağlık Bakanlığı Tercih Kılavuzu ve tercih işlemleri 17 Aralık'ta başlıyor. Kılavuz ve ilgili sayfalara aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz...

A+A-

Aktüel Psikoloji / Haber Merkezi


Sağlık Bakanlığı KPSS Tercih işlemleri başladı. Sağlık Bakanlığı KPSS Tercih işlemleri 17-21 Aralık 2012 tarihleri arasında yapılacak.   Tercih işlemleri sayfası ve tercih kılavuzuna aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz...

 

2012 Aralık KPSS Sağlık Bakanlığı Tercih Kılavuzu 

2012 Aralık KPSS Sağlık Bakanlığı Tercih İşlemleri 

ÖSYM DUYURUSU

Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşlarının 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 4/B maddesine tabi sözleşmeli personel pozisyonlarına yerleştirme yapmak amacıyla adaylardan tercih alınacaktır.

Bu amaçla hazırlanan Kamu Personel Seçme Sınavı KPSS-2012/5 Sağlık Bakanlığı Tercih Kılavuzunda ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeyleri ayrı olmak üzere tercih yapılabilecek pozisyonlar yer almaktadır. Kılavuz 17-21 Aralık 2012tarihleri arasında ÖSYM'nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden yayımlanacaktır.

Adayların kılavuzda yer alan pozisyonlardan tercih yapabilmeleri için, 7-8 Temmuz 2012 ve 22-23 Eylül 2012 tarihlerinde yapılmış olan Kamu Personel Seçme Sınavlarından (2012-KPSS Lisans ve 2012-KPSS Ortaöğretim/Önlisans) birine girmiş ve bu sınavların en az birinden ilgili KPSS puanını almış olmaları gerekir. Yerleştirme işlemlerinde ortaöğretim mezunları için KPSSP94, ön lisans mezunları için KPSSP93 ve lisans mezunları için KPSSP3 puanı kullanılacaktır.

Adaylar tercihlerini 17-21 Aralık 2012 tarihleri arasında, kılavuzda belirtilen kurallara göre, internet üzerinden TC Kimlik Numaraları ve şifrelerini kullanarak kendileri yapacaklardır. ÖSYM'ye posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacaktır.  

KPSS-2012/5 Sağlık Bakanlığı Tercih Kılavuzuna göre yapılacak yerleştirmeye başvuracak adayların kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir.

Adaylara ve kamuoyuna duyurulur.

Bu haber toplam 5221 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.