1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Burs Sonuçları

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Burs Sonuçları

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin üniversite öğrencilerine verdiği eğitim yardımı başvuru sonuçları bugün açıklanacak. Burs için 101 bin öğrenci başvurdu.

A+A-

HABER7.COM - İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin eğitime verdiği destek sürüyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, bu yıl da üniversitelerin ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora bölümlerinde okuyan 50 bin öğrenciye eğitim yardımı yapıyor.

EĞİTİM YARDIMLARINA 101 BİN ÖĞRENCİ BAŞVURDU

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin web sitesi www.ibb.gov.tr adresinden yapılan eğitim yardımı müracaatlarına yüksek öğrenimlerini İstanbul’da yapan 101 bin üniversite öğrencisi başvurdu.

EĞİTİM YARDIMI ALMAYA HAK KAZANANLAR AÇIKLANIYOR

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Sosyal Hizmetler Müdürlüğü tarafından dağıtılan eğitim yardımını almaya hak kazananların isimleri 17 Ekim Cuma günü yine www.ibb.gov.tr adresinden açıklanacak.

50 BİN ÖĞRENCİYE EĞİTİM YARDIMI YAPILIYOR

Bu yıl eğitim yardımı miktarında ve bu yardımdan yararlanacak öğrenci sayısında herhangi bir değişiklik yapmayan İstanbul Büyükşehir Belediyesi, bu yıl da 50 bin öğrenciye toplam 36.680.000 YTL eğitim yardımı yapacak. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin yapacağı eğitim yardımlarından bu yıl 46.400’ü lisans ve ön lisans, 3000’i yüksek lisans, 600’ü ise doktora olmak üzere toplam 50 bin üniversite öğrencisi yararlanacak. Eğitim yardımları kapsamında 7ay süresince lisans ve ön lisans öğrencilerine aylık 100’er, yüksek lisans öğrencilerine 150’şer, doktora öğrencisine ise 250’şer YTL ödeme yapılacak.

Banka Hesabına Yatacak

Eğitim yardımları 18 Aralık tarihinden başlayarak haziran ayını da kapsayacak şekilde her ayın ikinci haftasında öğrencilerin Ziraat Bankası’nda İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından açılacak olan hesaplarına yatırılacak.

Kazananlar elektronik ortamda belirleniyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından dağıtılan eğitim yardımını almaya hak kazanan öğrencilerin isimleri, 2004–2005 eğitim öğretim yılından bu yana, elektronik ortamda belirleniyor. Öğrencileri, başvuru sırasında verilen bilgiler doğrultusunda puan esasına göre sıralayan sistem, daha sonra yüksek puandan itibaren eğitim yardımı almaya hak kazanan öğrencileri belirliyor. 

Kontenjanın Yüzde 5’i yabancı öğrencilere…

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Sosyal Hizmetler Müdürlüğü tarafından yürütülen eğitim yardımı çalışmaları kapsamında yapılacak olan toplam yardım miktarının yüzde 5’i, (2500 öğrenci) yabancı uyruklu öğrencilere dağıtılacak. 

Bu haber toplam 4534 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum