1. HABERLER

  2. DUYURULAR

  3. 2011 Öğretmenler İl Dışı Yer Değiştirme Kılavuzu

2011 Öğretmenler İl Dışı Yer Değiştirme Kılavuzu

2011 Öğretmenler İl Dışı Yer Değiştirme Kılavuzu yayımlandı. 2011 İldışı yer değiştirme kılavuzu ve yer değiştirme işlemleriyle ilgili ayrıntılar şöyle:

A+A-

Aktüel Psikoloji / Özel Haber


Milli Eğitim Bakanlığı 2011 isteğe bağlı il dışı yer değiştirme işlemleriyle ilgili kılavuz 25 Mayıs 2011'de yayımlandı. İl dışı atama başvurular 9-17 Haziran 2011 tarihleri arasında alınacak. 2011 isteğe bağlı İl içi atama süreciyle ilgili ön görülen takvim şöyle:

 09-17 Haziran tarihleri arasında arası il içi tercihler alınacak

 Sonuçlar 20 Haziran 2011'de açıklanacak. 20 Haziran'a kadar kararnameler gönderilecek.

 22 Haziran'da ilişki kesme işlemleri başlayacak. 10 Gün içinde ilişki keseme ve yeni atama yerinde göreve başlanılacak.

 İL dışılardan sonra (seminer dönemi )15-30 HAZİRAN 1. il içi sıralar çalıştırılacak.

Haziran ve Temmuz da emekli olanların yerinede 1-5 AĞUSTOS gibi 2. il içi sıralar çalıştırılacak .

2011 Öğretmenlerin İl dışı Yer Değiştirme Kılavuzu için tıklayınız

2011 Öğretmenler İl dışı isteğe bağlı yer değiştirme işlemleri sayfası (Bağlantı 9 Haziran'da aktif hale gelecek)

Yer değiştirmeyle ilgili yönetmelik maddeleri

http://mevzuat.meb.gov.tr/html/27573_0.html

İsteğe ve zorunlu çalışma yükümlülüğüne bağlı yer değiştirmelerde duyuru, başvuru ve tercihler

MADDE 25 – (Değişik birinci fıkra:30.7.2010/27657 RG) (1) Öğretmenlerin il içi ve iller arası isteğe ve zorunlu çalışma yükümlülüğüne bağlı yer değiştirmelerine ilişkin duyuru, Personel Genel Müdürlüğünce il içi yer değiştirmeler için en geç ilgili yılın 15 Mayıs, il dışı yer değiştirmeler için en geç 25 Mayıs tarihine kadar Bakanlığın internet sayfasında yapılır. Duyuruda; kimlerin yer değiştirme isteğinde bulunabileceği, başvuru yeri, şekli ve süresi ile yer değiştirmeye ilişkin diğer hususlara yer verilir.

(2) Öğretmenlerin il içi ve iller arası isteğe ve zorunlu çalışma yükümlülüğüne bağlı yer değiştirme başvuruları, duyuru tarihinden itibaren en geç on iş günü içinde başlatılır. Başvuru süresi beş iş gününden az, on iş gününden fazla olamaz. Ancak teknik sorunlar nedeniyle ya da olağandışı durumlarda başvuru süresi uzatılabilir. Başvurular, Bakanlıkça elektronik ortamda açılacak başvuru sayfasına yapılır ve eğitim kurumu müdürlükleri ile ilçe ve il millî eğitim müdürlüklerince onaylanır.

Etiketler: Etiketler: Soru Cevaplarla İl dışı Yer Değiştirme, ÖĞRETMENLERİN İL dışı İSTEĞE BAĞLI YER DEĞİŞTİRME KILAVUZU, ÖĞRETMENLERİN İL dışı YER DEĞİŞTİRME KILAVUZU, İl dışı Yer Değiştirme Sonuçları, 2011 Yılı Öğretmenlerin İller arası İsteğe Bağlı Yer Değiştirme Başvuruları, MEB, il dışı yer değiştirme sıraları,il dışı yer değiştirme sonuçları, ilsis il dışı yer değiştirme, il dışı yer değiştirme sonucu, 2011 yılı il dışı yer değiştirme, yer değiştirme isteğinde, 2011 il dışı yer değiştirme kılavuzu il dışı yer değiştirme sonuçları 2011

Bu haber toplam 11082 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.