1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. 10 bin öğretmen ataması yapıldı

10 bin öğretmen ataması yapıldı

MEB, 10 bin 40 sözleşmeli öğretmen atamasını bugün yaptı. Görevlendirme sonuçları bakanlığın internet sitesinde yayınlandı. Atama listesine bakmak için tıklayın!

A+A-

  

Milli Eğitim Bakanlığı, bakanlığa bağlı resmi eğitim kurumlarının öğretmen ihtiyacını karşılamak amacıyla 31 alandan toplam 10 bin 40 kontenjan için öğretmen ataması yaptı.

Eğitim kurumu bazında yapılacak olan görevlendirmeler, bugün saat 10.00’da Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik’in katılımıyla, Milli Eğitim Bakanlığı Başöğretmen Salonu’nda yapıldı.

Bakanlığın üst düzey bürokratları, öğretmen adayları ve ailelerinin de hazır bulunduğu görevlendirmeler, bilgisayar ortamında gerçekleştirildi.

Görevlendirme sonuçları bakanlığın http://personel.meb.gov.tr adresinde yayınlandı.

ATAMA DURUMUNUZU ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYIN 

Bakan Hüseyin Çelik, MEB Başöğretmen Salonunda düzenlenen törende, bugün yapılanla birlikte bu yıl için ataması planlanan 40 bin öğretmen sayısının aşılmış olacağını söyledi. Bu dönemde görev yapan öğretmenlerin üçünden birinin kendi hükümetleri döneminde atandığını anlatan Çelik, bunu çok önemsediğini belirtti.

Çelik, 2003 yılından bu yana kamunun kullanımına tahsis edilen kadroların asgari yüzde 50'sinin Milli Eğitim Bakanlığına tahsis edildiğini belirterek, ''Başbakanımız, pek çok vesileyle bu mesele gündeme geldiği zaman, diğer bütün bakanlıklar bir yana Milli Eğitim Bakanlığı bir tarafa ifadesini kullanmıştır'' diye konuştu.

Bakan Çelik, 2008 yılı içerisinde ihtiyaç olan branşlarda öğretmen atamalarına devam edeceklerini bildirdi. Öğretmen ataması konusunda yaptıkları yenilikleri anlatan Çelik, ilk defa nokta tayinin kendi dönemlerinde başladığını söyledi.

-MÜZİK ÖĞRETMENLERİ-

Çelik, bugünlerde basında ''müzik öğretmenleriyle ilgili bazı haberlerin yer aldığını'' belirterek, şunları kaydetti:

''Bu haberlerin gerçekle uzaktan, yakından ilgisi yoktur. Bugün sistemde 6 bin küsur müzik öğretmeni çalışmaktadır. Bunun 2 bin 140'ı bizim hükümetimiz döneminde atanmıştır. Peki, daha önce çok fazla müzik öğretmeni vardı da biz onları işten mi attık ya da onları istifa etmeye mi zorladık? Birileri bir şey söylediği zaman, söyleyeceği zaman 3 kere düşünüp bir kere söylemesi lazım.

Bu konuda da yayın yapan basın organları bize müracaat ederlerse, biz onlara en doğru haberi veririz ama A derneği, B derneği kendine göre bir yorum yapabilir. Demokrasinin olduğu ülkelerde konuşma hürriyeti vardır. Ancak konuştuklarınız eğer birini töhmet altında bırakıyorsa, söylediğiniz şeyin gerçekle ilgisi yoksa, Türkiye hukuk devletiyse, bu söylediklerinizden dolayı her hangi bir davayla muhatap olduğunuz zaman bundan da sıkıntı duymamalısınız.''

Çelik, Milli Eğitim Bakanlığının ''Türkiye'nin istikbal davasını güden bir bakanlık'' olduğunu ifade etti.

Hüseyin Çelik, medyanın kendilerine destek olması halinde ''müteşekkir olacaklarını'' belirterek, ''Ancak kısır tartışmalarla, işin özünü terk ederek spekülasyonlarla uğraşmanın Milli Eğitime de, eğitim camiasına da, bu yayını yapan gazetelere de faydası olmaz'' dedi.

-''İDEALİST OLMAK...''-

Ataması yapılan öğretmenlerin Türkiye'nin değişik yerlerinde göreve başlayacağını belirten Çelik, ''Göreve başladığınız yerde bazı eksikliklerle karşılaşabilirsiniz. İdealist olmak bütün ulaşabileceğiniz kaynaklara başvurarak bu eksiklikleri gidermeyi gerektirir'' dedi.

Atanacak öğretmenlerin çifte bayram yaşayacaklarını ifade eden Çelik, öğretmenlerin Kurban Bayramını ve yeni yılını kutladığını söyledi.

Konuşmaların ardında, Bakan Çelik, salonda bulunan kişilerden kura numarası alarak öğretmen atamasını bilgisayar ortamından başlattı. Atama işleminin sonucunda 10 bin 40 sözleşmeli öğretmenin ataması yapıldı. Sonuçlar, Milli Eğitim Bakanlığının ''http//personel.meb.gov.tr'' adresinden duyurulacak.

Törenin ardından, salonda bulunup ataması yapılan öğretmenlerle sohbet eden Çelik, kendilerine başarılar diledi. Bu sırada, bir gazetecinin, ''öğretmenlerin iş bırakma eylemine'' ilişkin sorusu üzerine Çelik, ''Bu konuyla ilgili genelge yayınladık. O illegal bir eylemdir'' dedi. 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1581 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.