1. HABERLER

  2. KİTAPLIK

  3. Kısa Süreli Çözüm Odaklı Aile Terapisi Kitabı

Kısa Süreli Çözüm Odaklı Aile Terapisi Kitabı

Kitabı incelemek ve satın almak için; www.psikolojistore.com

A+A-

Kısa Süreli Çözüm Odaklı Aile Terapisi

Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi, dünyada olduğu gibi ülkemizde de ilgiyle takip edilen, ruh sağlığı uzmanları tarafından psikoterapi uygulamalarında tercih edilen ve etkisi kanıtlanmış yaklaşımlardan biridir. Bununla birlikte, ailelerle çalışan uzmanlar için Sistemik Aile Terapisi de hem yaygın kullanımı hem de kanıtlanmış bir model olması açısından önemli bir yaklaşımdır. Her iki yaklaşımın Türkiye’de bilinirliği ve kullanım ağı oldukça geniştir. Bu modeller bağımsız olarak kullanılabileceği gibi eklektik bir yaklaşımla birlikte de kullanılabilmektedir. Bu iki yaklaşımı gerek birlikte gerekse entegre kullanabilmek adına “Kısa Süreli Çözüm Odaklı Aile Terapisi” kitabı başucu bir kaynaktır. Bu benzersiz çalışmanın Türkçeye kazandırılmış olması ailelerle çalışan uzmanlar için oldukça değerli bir katkıdır.

Bu kitap; Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi yaklaşımını kullananlar için Sistemik Yaklaşımı, Sistemik Yaklaşımı kullananlar için ise Kısa Süreli Çözüm Odaklı Yaklaşımı içeren bir kaynaktır. Daha yalın bir ifadeyle; “Sistemik Aile Terapistlerini Çözüm Odaklı Terapiye davet ederken, Çözüm Odaklı Terapistleri Sistemik Aile Terapisini kullanmaya davet etmektedir”. Bu kitapta bu iki güçlü yaklaşımı bir arada kullanmak isteyen uzmanlar için oldukça zengin ve doyurucu bir içerik bulacaksanız.

Frank N. Thomas’ın önsözde belirttiği gibi, “Thorana S. Nelson, çoğu akademik yazıdan daha tanıdık, daha resmiyetsiz bir üslup kullanarak bizi daha önce görmediğim bir yöntemle zorlayıcı kavram ve klinik modellerle tanıştırıyor”. Bu açıdan bir bütün olarak değerlendirildiğinde kitabın son derece anlaşılır ve akıcı bir dili var. 

Özellikle son birkaç yılda birçok psikoterapi yaklaşımında kısa süren terapi modellerine yönelim vardır. Bu kitapta da Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi yaklaşımının ailelerle yapılan çalışmalarda kullanımıyla ilgili özgün bir içerik, zengin vaka örnekleri eşliğinde anlatılmaktadır.

 

Adı: Kısa Süreli Çözüm Odaklı Aile Terapisi

Orijinal Adı: Solution Focused Brief Therapy With Families

Yazar: Thorana S. Nelson

Çeviri: Duygu Dölek

Çeviri Editörü: Dr. Nevin Dölek

ISBN: 978-605-67477-9-3

APAMER Psikoloji Yayınları 1. Baskı Eylül 2020 240 Sayfa

Kağıt: 16.5 x 24 Avrupa Kağıt 70 gr - Kapak: Amerikan Bristol 240 gr parlak selefon

SATIN ALMAK İÇİN

https://www.psikolojistore.com/kisa-sureli-cozum-odakli-aile-terapisi

Bu haber toplam 20278 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.