1. HABERLER

 2. SINAV HABER

 3. Açık Öğretim Lisesi Ek Sınav Hakkı

Açık Öğretim Lisesi Ek Sınav Hakkı

Açık Öğretim Lisesi ve Mesleki Açık Öğretim Lisesi Öğrencilerine 8-9 Ağustos 2009 tarihinde ek bir sınav hakkı verilmiştir.

A+A-

Açık Öğretim Lisesi ve Mesleki Açık Öğretim Lisesi Öğrencilerine 8-9 Ağustos 2009 tarihinde ek bir sınav hakkı verilmiştir.

Ek Sınava Başvurabilecek Öğrencilerde Aranan Şartlar;

 • 3 yıllık sisteme kayıtlı olup dönemi; Açık Öğretim Lisesinde 4 ve üzerinde, Mesleki Açık Öğretim Lisesinde 5 ve üzerinde olan öğrencilerden müracaat eden, (3 Yıllık sistemde kayıtlı olup dönem şartı tutanarldan, Aktif ve Donuk öğrencilerin yanında Silik konumdaki öğrenciler de ek sınava müracaat edebilirler.)
 • 4 yıllık sisteme tabi olup 2008-2009 eğitim-öğretim yılı II. dönemi itibariyle öğrencilik durumu aktif veya donuk olan,
 • Açık Öğretim Lisesi ve Mesleki Açık Öğretim Lisesinin 4 yıllık Programlarına kayıtlı olup en az 7 dönem ve üzerinde eğitim gören,
 • Açık Öğretim Lisesi 4 yıllık Programına kayıtlı olup, mezun olabilmesi için bir dönemde alabileceği en fazla 30 kredi veya daha az kredi eksiği olan,
 • Meslekî Açık Öğretim Lisesi 4 yıllık programa kayıtlı olup, yüz yüze eğitimini ve stajını tamamlamış, mezun olabilmesi için 40 krediye kadar eksiği olan,
 • Meslekî Açık Öğretim Lisesi 4 yıllık programa kayıtlı olup, yüz yüze eğitiminde başarısız meslek dersi bulunan öğrencilerin kültür derslerinden en fazla 19 kredi, meslek derslerinden ise en fazla 21 kredi olmak üzere toplamda 40 kredi eksiği olan,
 • Lise ara sınıftan ayrılarak Açık Öğretim Lisesi ve Mesleki Açık Öğretim Lisesinde en az bir kez sınava girmiş olan, öğrenciler sınava katılabileceklerdir.

  Sınava girecek öğrencilerimizin yapması gerekenler;

1. Sınav kayıt ücreti olarak her öğrenciden 20,00 TL ücret alınacaktır. Öğrenciler ücretlerini Ziraat Bankası, Vakıflar Bankası veya Halk Bankasının herhangi bir şubesine T.C. Kimlik numaralarını bildirerek Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü hesabına yatıracaklardır.

Ayrıca Halk Eğitim Merkezlerinin ilgili hesabına ya da makbuz karşılığı elden 5 TL ödemeleri gerekmektedir.

2. 13 -17 Temmuz 2009 tarihleri arasında , yatırılan sınav ücretinin dekontlarıyla birlikte en yakın Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğüne giderek Kayıt Yenileme işlemlerini ve yine bu tarih aralığında Ders Seçme işlemlerini de sistemden yapmaları gerekmektedir.

3.  Sınavlar sadece il merkezlerinde 4 oturumda yapılacaktır. Öğrencilerimizin sınav merkezi olarak il merkezini işaretlemeleri gerekmektedir.

Not:
Meslekî Açık Öğretim Lisesi programına kayıtlı olup başarısız meslek dersi bulunan öğrencilerin sınavları, yüz yüze eğitim verilen okullarca 17-30 Ağustos 2009 tarihleri arasında sadece başarısız oldukları meslek derslerinden yapılacaktır.

Bu haber toplam 2927 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.