1. HABERLER

  2. KONGRE-SEMİNER

  3. Türkiye'de Psikolojik Kariyer- ÜCRETSİZ SEMİNER

Türkiye'de Psikolojik Kariyer- ÜCRETSİZ SEMİNER

AİLEDER tarafından organize edilen "SALI 18" Seminerleri kapsamında 8 Nisan 2014 tarihinde "Türkiye’de Psikolojik Hizmetlerin Genel işleyişi" ele alınacak.

A+A-

Web sitemizin (Aktüel Psikoloji) Genel içerik editörü Maruf BEÇENE'nin seminerci olarak sunum yapacağı etkinlikle ilgili AİLEDER tarafından yapılan yazılı açıklamada şu ayrıntılara yer verildi:

İstanbul Aile Araştırmaları, Eğitimi ve Danışmanlığı Derneğinin her hafta düzenli olarak gerçekleştirdiği "Salı 18.00 Aileder seminer programında" bu ay (8 Nisan 2014) Aktüel Psikoloji Genel içerik editörü Maruf BEÇENE ve "Türkiye'de Psikolojik Kariyer" konusunda seminer verecek.

Seminerde özellikle "PSİKOLOJİ YASASI"nın olmayışının neden olduğu genel sorunlar ve buna bağlı denetim dışı faaliyetlerin genel değerlendirilmesi yapılacak. Bununla beraber Sağlık Bakanlığı'nın "Ulusal Ruh Sağlığı Eylem Planı" hakkında çeşitli açılardan analiz yapılacak. Yeni bir bakanlık olması hasebiyle AİLE ve Sosyal Poltikalar Bakanlığı'nın psikoloji bilimine sunacağı yasal ve proje merkezli katkılar seminerde ele alınacak önemli başlıklardan biridir. 

Genel hatlarıyla bu konuların tartışılacağı seminerde aşağıdaki konular ele alınacak.

Türkiyede Psikoloji Kariyer

Yasası olmayan bir bilim dalı olarak Psikoloji 

Psikolog Ünvanları (Kimler Klinik Psikolog olabilir, Aile terapisti kime denir, Aile çift terapisi ile Aile Danışmanı benzer ünvanlar mı?)

Türkiye'de ki psikoloji eğitimlerinin yasal boyutu ve bu eğitimlerde verilen belgelerin (Sertifikaların) resmi geçerlilikleri.

Psikoloji Sivil Toplum Kuruluşları ( STK'lar, Dernek ve Vakıflar) Psikolojiye ne ölçüde katkı sunuyor?

Terapi veya Aile Danışma Merkezleri açmanın yasal prosedürleri

Lisans mezuniyeti farklı olan kişilerin psikoloji ünvanları

Üniversitelerin psikoloji lisans ve master programlarındaki müfredatlarının uygulama alanlarıyla tutarlılığı

Psikolog akademisyenlerin saha deneyimleri

Ulusal Ruh Sağlığı Eylem Planı

...ve Türkiye'de bu şartlarda etkili bir terapist olmanın püf noktaları…

Katılımcıların soru ve cevaplarına özel zaman ayrılan seminer 8 Nisan Salı günü saat 18'de Hayat Vakfı seminer salonunda yapılacak. Katılım ücretsiz olup ön kayıt yaptırma zorunululuğu yoktur. Ancak seminerden haber almak isteyen katılımcılar AİEDER'in web sitesinden aşağıda bağlantısı verilen seminer kayıf formu doldurabilirsiniz.

Aileder Seminer Kayıt Formu 

Maruf BEÇENE Kimdir?

1977 yılında Bingöl'de doğan Maruf BEÇENE, 2002 yılında İstanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümünden mezun oldu. Çeşitli türlerdeki okullarda 8 yıl rehber öğretmenlik yapan BEÇENE 2010 yılından beri Bakırköy Rehberlik ve Araştırma Merkezinde çalışmaktadır. AİLEDER'in kurucu üyelerinden olan Maruf BEÇENE Türkiye'nin ilk Ruh Sağlığı haber sitesi olan www.aktuelpsikoloji.com sitesinin kurucusu olup halen bu sitenin genel içerik editörlüğünü yapmaktadır. Ayrıca APAMER, ZEKAMER ve Psikoloji Store'un kurucusu ve bu kurumsal projelerin tüm ürünler genel koordinatörüdür. Çeşitli dergi ve gazetelerde yazı ve röportajları yayımlanan Maruf BEÇENE,  Fatma PETEK ile evli olup M. Akif ve Yahya adında 2 erkek çocuk babasıdır. Grafik, web tasarımı ve editörlüğü öne çıkan ilgi alanlarıdır.


İstanbul Aile Araştırmaları Eğitimi ve Danışmanlığı Derneği
Hayat Sağlık ve Sosyal Hizmetler Vakfı
Adres: Haseki, Küçükmühendis Sk. No. 7 Fatih / Istanbul
Tel: 0212 588 25 45
Faks: 0212 632 85 79
Kaynak: www.aileder.org.tr
 
Bu haber toplam 18447 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum