1. HABERLER

  2. KONGRE-SEMİNER

  3. Psikanalistlerle Çocuk ve Ergen Söyleşiler: “Ergenlik kimin krizidir?”

Psikanalistlerle Çocuk ve Ergen Söyleşiler: “Ergenlik kimin krizidir?”

“Psikanalistlerle Çocuk ve Ergen Söyleşileri”nde 23 Aralık 2018'de “Ergenlik kimin krizidir?” sorusuna yanıt aranacak. “Psikanaliz Defterleri” dizisinin yayın kurulu üyeleri Talat Parman ve Sezai Halifeoğlu’nun sunumları ile düzenlenecek olan etkinliğe ü

A+A-

Yapı Kredi Kültür Merkezi tarafından düzenlenen “Psikanalistlerle Çocuk ve Ergen Söyleşileri" başlıklı söyleşi etkinliğinin 23 Aralık 2018 tarihli oturumunda “Ergenlik kimin krizidir?” sorusuna yanıt aranacak.Etkinlikle ilgili Yapı Kredi Kültür ve Sanat Merkezi'nin web sitesinde yer alan ayrıntılar şöyle:

Günümüz ailesinde çocukların ergenlik krizinde oldukları dönem; anne babaların orta yaşın sorgulamalarına girdiği, büyükanne ve büyükbabaların ise yaşamın sonuna yaklaşmış olmanın verdiği sorunlarla mücadele ettikleri dönemlerle çakışıyor. Dolayısıyla, ortada yalnızca ergenlere atfedebileceğimiz tek bir kriz yok, aileyi oluşturan üç kuşağın da kendi yaş dönümleriyle ilgili krizler var. Bu nedenle psikanalistler, klinik uygulamalarından elde ettikleri sonuçlardan hareketle, tek bir ergenden ve onun sorunlarından değil “ergen aile”den söz ederler. YKY’nin “Psikanaliz Defterleri” başlıklı yayın dizisi dolayısıyla düzenlenen “Psikanalistlerle Çocuk ve Ergen Söyleşileri”nde bu hafta “Ergenlik kimin krizidir?” sorusunu yöneltiyoruz. “Psikanaliz Defterleri” dizisinin yayın kurulu üyeleri Talat Parman ve Sezai Halifeoğlu’nun sunumları ışığında yanıtları hep beraber tartışıyoruz. 

Sezai Halifeoğlu

Psikiyatr ve psikanalist. Psike İstanbul Derneği ve Uluslararası Psikanaliz Birliği (IPA) üyesidir. Kliniğin yanı sıra, eğitim alanında çalışanlar ile psikanaliz kuramlarının rehberlik ettiği süpervizyon çalışmaları yürütmektedir. Eğitim ve psikanaliz alanlarını ilgilendiren, bu alanları buluşturan makaleler yayımlamıştır. “Psikanaliz Defterleri” dizisi yayın kurulu üyesidir.

Talat Parman

İstanbul Psikanaliz Derneği kurucu üyesi ve formatör analist. Yirmi yıl boyunca İstanbul Üniversitesi Çocuk Sağlığı Enstitüsü Adolesans Bilim Dalı’nda çocuklar, ergenler ve aileleriyle çalıştı. Ergenlik ve psikanaliz konularında yazılmış kitapları ve çevirileri vardır. “Psikanaliz Defterleri” dizisi yayın kurulu üyesidir.

Bu haber toplam 5037 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.