1. HABERLER

 2. PSİKO EĞİTİM

 3. Kriz Ölüm ve Yas Psikoterapisi Eğitimi

Kriz Ölüm ve Yas Psikoterapisi Eğitimi

APAMER Aktüel Psikolojik Araştırmalar ve Eğitim Merkezi tarafından organize edilen ve Dr. Nevin DÖLEK tarafından verilecek olan “Kriz, Ölüm ve Yas Psikoterapisi Eğitimi” 22-23 Eylül 2018 tarihlerinde İstanbul’da yapılacak.

A+A-

APAMER Aktüel Psikolojik Araştırmalar ve Eğitim Merkezi tarafından organize edilen ve Dr. Nevin DÖLEK tarafından verilecek olan "Kriz, Ölüm ve Yas Psikoterapisi Eğitimi" 22-23 Eylül 2018 tarihlerinde İstanbul’da yapılacak.

BAŞVURU FORMU İÇİN TIKLAYINIZ

EĞİTİMİN AMACI

Psikolojik destek sürecinde en hassas konuların başında Kriz Yas ve Ölüm gelir. Aynı zamanda büyük bir travma potansiyeli de taşıyan bu 3 olgu profesyonel destek süreçlerinde ayrı bir yere sahiptir. Hizmeti veren uzmanın süreci yönetmede önemli sorumlulukları vardır. Bu sorumluluğun bir gereği olarak uzmanın Kriz, Yas ve Ölüm olgusunu yönetme becerilerine sahip olması gerekir. Bu program bir ihtiyacın sonucu olarak  Yrd. Doç. Dr. Nevin DÖLEK tarafından geliştirildi. Aynı zamanda Travma, Kriz ve Yas terapisti olan Nevin DÖLEK 17 Ağustos depreminde dünyanın bir çok ünlü terapistiyle birlikte deprem mağdurlarına psikolojik destek sundu. Dünyanın bir çok ülkesinde kriz ölüm yas ve bunlara bağlı oluşan psikolojik travmaların terapisinde proje koordinatörlüğü başta olmak üzere bir çok görevde yer aldı. Halen Uluslar Arası Kriz Müdahale Komitesi Başkanlığı yapmaktadır.

Amaç: Katılımcıların “kriz” ve “ölüm” olgusunu gözden geçirmeleri, kriz ve ölüme gösterilen tepkiler ve yas süreci davranışlarını tanımaları, yas yaşamakta olan kişilere duyguları ile baş etme konusunda yardımcı olacak beceriler kazandırmayı amaçlamaktadır.

İÇERİK

Ölüm ile ilgili kişisel algım
Ölüm olgusu,
ölümü anlamak
Çocukların ölüm algısı
Süreklilikler ve süreklilik kırılması
Ailede, bireyde veya toplumda kırılan sürekliliğin yapıştırılması
İntihar

Yas ile ilgili tedavi edici yaklaşımlar ve uygulamalar
- Debriefing
- Duygu akıtımı ile ilgili sözel ve sanat etkinlikleri
- Mektuplar, boş sandalye…
- Yas çalışmasında terapötik kartların kullanımı
Baş etme ve dayanıklılık

 

UYGULAMA

Eğitim genel hatlarıyla teorik bilgi aktarımı, rol canlandırma, kartlar ve oyuncaklarla içgörü çalışmaları, çeşitli küçük grup çalışmalarını içerir.

KİMLER KATILABİLİR?

Üniversitelerin Psikoloji, Psikolojik Danışma ve Rehberlik, Eğitimde Psikolojik Hizmetler, Psikiyatri hekimleri, Psikiyatri Hemşireleri, Sosyal Hizmet Uzmanları ve Çocuk Gelişimi bölümlerinden mezun olan uzmanlar ve bu bölümlerin 3-4. sınıf öğrencileri katılabilir.

Sertifika: Katılım Sertifikası
Eğitimci: Dr. Nevin DÖLEK
Eğitim Süresi: 16 Akademik Saat
Eğitim Saatleri: 3 Aralık  Cumartesi Saat: 13:30 - 18:00 - 4  Aralık Pazar: 09:00-18:00 Saatleri arasında yapılacaktır.

EĞİTİM YERİ:

APAMER Aktüel Psikoloji Eğitim Salonu

Bakırköy İstanbul

BAŞVURU FORMU İÇİN TIKLAYINIZ


KAYIT BİLGİ VE İLETİŞİM

Tlf: 0212 466 1050 – 0507 053 8485 www.apamer.com.tr – eposta: [email protected]

EĞİTİM ÜCRETİ

600 + KDV

Öğrenci ve Grup Katılımlarına Ekstra %10 İndirim (Grup indirimi için asgari kişi sayısı 4)
Ön kayıt yaptıran katılımcıların en geç 20 Eylül 2018 Perşembe gününe kadar ön kayıt bedeli olarak 200 TL’yi aşağıdaki hesap numarasına yatırmaları gerekmektedir. Eğitim ücretinin kalan kısmını eğitim günü elden ödeyebilirsiniz.

ÖDEME BİLGİLERİ

ZİRAAT BANKASI

 • Hesap Adı: Apamer Aktüel Psikoloji
 • Şube No: 871 / Bahçelievler/İstanbul
 • Hesap No: 871-65966350-5001
 • İBAN NO: TR760001000871659663505001

HALK BANKASI

 • Maruf BEÇENE Adına Halk Bank Yeşilköy Şubesi
 • IBAN NO: TR27 0001 2009 8900 0001 0160 96
 • Şube Kodu: 890
 • Havale No: 01016096

PTT

 • Maruf BEÇENE adına
 • Posta Çeki Hesap No: 5160733

KREDİ KARTIYLA ÖDEME YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ

BAŞVURU FORMU İÇİN TIKLAYINIZ

DR. NEVİN DÖLEK KİMDİR?

nevin-dolek-apamerDr. Nevin Dölek Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji bölümünden lisans, Psikolojik Danışma ve Rehberlik Bölümünden yüksek lisans derecesi almıştır.Doktorasını Marmara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsünde “Çocuklar arasında zorbaca davranışlar” konulu tez çalışması ile tamamlamıştır. BAKIŞ Psikolojik Danışma ve Eğitim Merkezi kurucusu ve yöneticilerindendir. Aile ve çift terapisti olarak çalışmaktadır.

Anne babalar, öğretmenler, yöneticiler ve gençlere çeşitli konularda seminerler, Boğaziçi Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışma bölümünde dışarıdan sözleşmeli ve yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak ders vermektedir. YÖRET, Türk Psikologlar Derneği, Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği üyesidir.

Uluslar arası Okul Psikologları Derneği (ISPA)’ nın yönetim kurulunda kongre koordinatörlüğü ve Uluslar Arası Kriz Müdahale Komitesi Başkanlığı yapmaktadır. Çeşitli kitap ve dergilerde okul psikolojisi, çocuk gelişimi ve gençler üzerine makaleleri yayınlanmış olan Nevin Dölek aynı zamanda Bahçeşehir Üniversitesi Kariyer Merkezi’ne danışmanlık desteği sağlamaktadır.

Bu haber toplam 18767 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.