1. HABERLER

  2. PSİKOLOJİ BÖLÜMÜ

  3. Klinik Psikoloji'de Şehir Üniversitesi ile Moodist İşbirliği

Klinik Psikoloji'de Şehir Üniversitesi ile Moodist İşbirliği

İstanbul Şehir Üniversitesi ile Moodist Psikiyatri ve Nöroloji Hastanesi arasında klinik psikoloji konusunda işbirliği anlaşması yapıldı...

A+A-

İşbirliği kapsamında ŞEHİR Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programı mezunları, Avrupa Psikologlar Birlikleri Federasyonu (EFPA) yetkilendirmesiyle Türk Psikologlar Derneği (TPD) tarafından verilen Europsy Sertifikasını alabilmelerine olanak sağlayacak bir uygulama programından yararlanabilecek.

İstanbul Şehir Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesinde kurulan Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programı, klinik psikoloji alanında kuram ve uygulamanın bütünleşmesi gereğinden hareketle hayata geçirdiği çalışmaları Moodist Psikiyatri ve Nöroloji Hastanesi ile imzaladığı işbirliği anlaşması ile bir adım ileri taşıdı. İşbirliği kapsamında ŞEHİR Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programı mezunları, Avrupa Psikologlar Birlikleri Federasyonu (EFPA) yetkilendirmesiyle Türk Psikologlar Derneği tarafından verilen Europsy Sertifikasını alabilmelerine olanak sağlayacak bir uygulama programından yararlanabilecek. Diğer yandan TPD’nin Klinik Psikoloji Programları Akreditasyonu Yönetmeliğine uygun olarak kurulan programın klinik uygulama ayağı da bu işbirliği sayesinde çeşitlilik kazanacak.

Geleceğin klinik psikoloji uzmanları ŞEHİR’de

Bilim insanı-uygulamacı modeline dayalı klinik psikoloji uzmanları yetiştirmek amacıyla kurulan İstanbul Şehir Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programı, öğrencileri tek bir psikoterapötik yaklaşımda uzmanlaşmaya kısıtlamayarak önemli bir ayrıcalık sunuyor. Öğrenciler, ilgili kuramsal dersler sonrasında benimsedikleri model çerçevesinde tercihte bulunarak üç ana yaklaşımdan birinde (Bilişsel Davranışçı Terapi, Diyalektik Davranışçı Terapi ve Şema Terapi) beceri kazanabiliyor. Program kapsamında öğrenciler ayrıca; klinik psikolojinin sosyal psikoloji, kültürler arası çalışmalar ve bilişsel psikoloji ile örtüştüğü noktalar açısından disiplinler arası bakış açısı kazanma ve çalışmalar yürütme olanağına da sahip oluyor.

Bu haber toplam 7047 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.