1. HABERLER

  2. PSİKOLOJİ

  3. Erkekler Kadınlardan Ne İster?

Erkekler Kadınlardan Ne İster?

Erkekler ne ister, hangi davranışlardan hoşlanır? Bir ilişkiyi yürütmek için ona nasıl yaklaşmalısınız? Psikolog Ömer Yalçın’dan ipuçları…

A+A-

Erkeklerin kadınlardan istediği fakat söylemediği birçok davranış vardır. Belki de karşı tarafın bunları bildiğini ve dile getirmenin anlamsız olduğunu düşünüyorlardır. Neden dile getirmediklerini kesin olarak bilmek mümkün olmasa da bunlara kulak vermek mutlu bir ilişkinin anahtarı olacaktır. Bir erkek neredeyse bir kadının istediği aynı şeyleri istyor bir kadından. Bunlar doğru bir iletişim ve ilişkinin temel değerleri aslında. Siz de kendi ilişkinizde karşı tarafın sizden ne istediğini sormaktan çekinmemeli ve birbirinizi en doğru şekilde tanımanın önünü açmalısınız.

Dinleyin

Çoğu erkek kendisini dinleyen kadınlardan daha çok hoşlanır. Hatalarını yüzüne vurmayan, gereksiz eleştiriden kaçınan, ders verme çabası içerisinde olmayan ve ben sana demiştim gibi sinir bozan uyarılardan kaçınanlar bir erkek için oldukça özel olacaktır. Unutmayın birisini gerçekten dinlemeden onu anlamanız mümkün olmaz. “Benimle istediğin zaman konuşabilirsin, senin için buradayım’’ imajını verebilirseniz bir erkek size rahatlıkla açılabilecek ve güvenecektir. Eleştirisel değil destekleyici bir yaklaşım her erkeğin dikkatini çeker.

Doğal olun

İlişkiyi olağan akışına bırakabilen kadınlar, bir erkeğin ilgisini sürdürebilmesini sağlayacaktır. Birbirinizi tamamen tanımayı başardığınızda ilişkiniz hala yolunda gidiyorsa istenilen sona zaten ulaşılacaktır. Dayatmalar ve zorlamalar karşı tarafı kaçırabilir. Olaylara karşı tarafın olmasını istediği şekliyle değil, doğal tepkileriniz bu uyumun tam anlamıyla tamamlanmasını sağlayacaktır. Kendinizi yanında rahat hissettiğiniz ve doğal davranışlarınıza hayran kalan bir erkek sizden kolay kolay vazgeçmeyecektir.

Pozitif olun

Yaşadığı her anın tadını çıkartmayı bilen bir kadın vazgeçilmezdir. Sevinçli zamanlar her zaman güzel geçer ama hüzünlü ve sinirli zamanlarında bile partnerinizin sizinle vakit geçirmeyi tercih etmesini sağlayabilecek bir anlayışınız varsa kolay kolay kaybetmezsiniz. Bunun yolu öncelikle kendinizden emin olmanız, olduğunuz kişi ve durumu sevebilmenizden geçmektedir.

İyi bir aşçı olun

Büyüklerimizden öğrendiğimiz bir söz vardır; ‘’Bir erkeğin kalbine giden yol midesinden geçer’’ diye. Bu belki tek yol değil ama etkileyici yollardan bir tanesidir. Bir erkek iyi yemek yapan veya onun için bir şeyler yapmayı öğrenmeye çalışan bir kadını gerçekten samimi şekilde sevecektir. Beynin geleneksel kısmı bu durumu karşısındaki kadının iyi bir eş olabileceği şeklinde kodlayacaktır. Evet, çok klişe ama uzmanlar da buna katılıyor. Basit bir şeyler de olsa bir erkeğin kalbine bu şekilde ulaşabilirsiniz.

Gerçekçi olun

Kendi duygularını bir başkası ne düşünecek diye yaşamaktan çekinen ve yapmacık tavırlar takınan bir kadın erkekler tarafından çok kolay şekilde fark edilecektir. Her fırsatta makyaj tazelemeyin, şaka yapmaktan çekinmeyin. Olduğunuzdan farklı olmak istediğiniz kişi gibi davranmaktan vazgeçin.

Çözüm üretin

Her erkek, negatif olaylar karşısında serinkanlı davranıp iki taraf için de olumlu çözümler üretebilmek için çaba harcayan bir kadını sevecektir. Onu içinden çıkamadığı durumlar için cesaretlendirin. Bu güzelliğin asla kazanamayacağı çok daha anlamlı bir özelliktir. Bu şekilde daha kalıcı, mutlu ve yoğun duygularla süslenmiş bir ilişki sürdürebilirsiniz. Unutulmamalıdır ki birlikte aşılan olumsuzluklar, ilişkiniz için sağlam temeller olacaktır.

Önemseyin

Bir erkek onu gerçekten önemsediğinizi bilmek ister. Burada dikkat edilmesi gereken, onu önemsediğinizi, ona gerçek anlamda hissettirmeden ‘’Seni seviyorum’’ şeklindeki zamansız açılımlar ilişkiye zarar verebilir. Bunu söylemeden önce hissettirmek çok daha önemlidir. Hastayken onunla ilgilenmeniz, çekilmez olduğu zamanlar bile yüzünü güldürmeyi başarmanız, onu dinleyebilmeniz çok önemlidir. Ona söylemek istediğiniz her şeyi önce yaşatın. Bu erkeklerin bir kadında aradığı en kaliteli özelliklerden bir tanesidir. 

Neşeli olun

İyi mizah duygusu erkeğin kadında sevdiği özelliklerden bir tanesidir, özellikle onunla bir gelecek düşündüğü zaman. Birlikte geçirdiğiniz zamanların kalitesini arttırmak için biraz güleryüzlü olmak sizce de işe yarayacaktır, değil mi? Tabi bunu her şeye gülmek değil kaliteli bir mizah anlayışı ile sağlamak mümkün. İkisini karıştırmamak lazım.

Kendinize özen gösterin

Bunu sürekli makyaj yapmak ile karıştırmamak gerekli. Yememizden saç bakımımıza, spor yapmaktan tutun, okuduğunuz kitaplara, kendinize ne kadar iyi bakarsanız bu karşı tarafta kendisine de iyi bakacağınız hissini uyandıracaktır. Erkekler bu konuda biraz daha deneyimsiz dememiz yanlış olmayacaktır. Bakımlı ve düzenli bir kadın bir erkeği kolaylıkla etkileyebilir. Erkeğin hayatındaki eksik tarafları doldurabileceğinizi bu şekilde gösterebilirsiniz.

Güçlü olun

Erkeklerin bir kadında aradığı en önemli özelliklerden birisi de benzersiz bir şekilde diğer kadınlardan ayıran güçlü olma özelliği ve kadının erdemli duruşudur. Hayat yolculuğunda yanında olduğunuzu bilmek isteyecektir bir erkek. Narin görünümünüz altında yerinde ağır bir kaya gibi sağlam duruşunuzun olduğunu bilmesi size olan güvenini ve saygısını arttıracaktır.

Onun zevklerine saygı duyun

Kadın ve erkeğin zevkleri ve hoşlandığı şeyler değişebilir ama bir erkek için birlikte maç izleyebileceği bir kadın artı puan demektir. Birlikte zaman geçirmek için onun hoşlandığı şeylere önyargılı olmak yerine en azından denemeye çalışmak ya da saygı duymak çok önemlidir. Zaman zaman onunla çocuk olabilmeli, zaman zaman da ona ayak uydurabilmelisiniz. Bu gerçekten sizi farklı yapacaktır.

Psikolog ve Refleksolog
Ömer Yalçın

Bu haber toplam 9914 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum