1. YAZARLAR

  2. Gürkan YAŞAR

  3. Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Tedavisi
Gürkan YAŞAR

Gürkan YAŞAR

Yazarın Tüm Yazıları >

Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Tedavisi

A+A-

Çocuğuma bir türlü ev ödevini yaptıramıyorum!
Evde kardeşleri ile hep kavga ediyor!
Okulda arkadaş edinemiyor!
Sınıfta dersi dinleyemiyor!
Öğretmeni hep dikkatsizliğinden şikâyet ediyor.
Arkadaşları ile oyun oynayamıyor!
Zeki olmasına rağmen testlerde bir türlü dikkatini toplayamıyor, bildiği soruları kaçırıyor!
Çizgi film seyrederken saatlerce kıpırdamadan duruyor ama başka zaman bir türlü yerinde durmuyor.
Çok dağınık, bir türlü planlı olamıyor!
Sizin de böyle şikâyetleriniz varsa çocuğunuzda Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu olabilir. 

Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu ve Öğrenme Güçlüğü Tedavi Edilebilir.

Kullanılan program günümüzde Amerika'da ve bir çok Avrupa ülkesinde kliniklerde ve özel hastanelerde uzmanlar tarafından kullanılan en son teknoloji ürünü  Nasa Patentli Dikkat eksikliği hiperaktivite ilaçsız eğitimsel tedavi programıdır. Uygulanan sistem Dikkat eksikliği ve Hiperaktivite sorunu olan çocuklarda (6 yaş ve üzeri) ve yetişkinlerde dikkat ve algı problemini en aza indirerek okul başarısı ve iş başarısının artmasına yardımcı olur.Sistemin başarısı bilimsel araştırmalarla kanıtlanmış olup Amerikan Ulusal Uzay Üssü NASA da da astronotların ve pilotların dikkat seviyelerini artırmak için kullanılmaktadır.

Son teknoloji ürünü gelişmiş program Dünya'daki tüm diğer dikkat ve hafıza eğitim sistemlerinden daha fazla sayıda ve daha uzun zamandır kullanılmaktadır.

Haftada 2-3 gün 45-50 dakikalık eğitim ile 1 ay sonunda değişiklikler görmeye başlarsınız. Ödevleri zamanında bitirmek dikkat dağıtıcıları yok saymak, azalan gündüz rüyaları, daha iyi başarı dereceleri ve  daha iyi davranışlara artık ulaşabilirsiniz.

Gelişmiş Odaklanma: Dikkatinizi şu anda görebilseydiniz nasıl olurdu? Dikkatinizi ekranda görmek konsantrasyonu öğrenmeyi ne kadar kolaylaştırırdı? İşte programımız tam olarak bunu yapar.İşin sırrı programın beyin aktivitelerini izleyen algılayıcılı başlığında gizli. Eğlenceli video oyunlarını kontrol etmek için başlıkla beyin gücünüzü kullanırsınız. Harry Potter veya Star Wars’daki Luke Skywalker gibi düşünce gücünüz ile nesneleri oynatabildiğinizi hayal edin. Programda gerekli becerileri öğreten ve davranışları geliştiren oyunları oynarken, beyniniz mouse ve joystick yerine geçer. Eğlenceli oyunlar temel becerileri öğrenmeyi kolaylaştırır.

Sistem odaklanmayı ve  konsantrasyonu artırmakla beraber  fazlasını da sağlar. Dikkat dağıtıcıları yok saymak, hafızayı arttırmak, görsel organizasyon becerisini artırmak, görevi bitirmek ve yönergeleri takip etmek gibi esas becerileri geliştirir.

İşin sırrı programın beyin aktivitelerini izleyen algılayıcı başlığında gizli

Gelişmiş Davranış:  Hiperaktivite ve impulsivite (dürtüsellik) okulda evde sık karşılaşılan sorunlardandır. Sistem  çocuğunuzun kendini kontrol etme davranışlarını güçlendirir. Doğru davranışları öğretir. Daha çok odaklanma, daha az kıpırdanma davranışları bir kere kontrol edildikten sonra çocuğunuz daha rahat arkadaş edinebilecek ve okulda daha başarılı olacaktır.Kıpırdanmalar, mırıldanmalar,hayallere gitmeler ve dürtüsel davranışlar,bağırma ve cezalandırma olmadan şimdi kolayca geliştirilebiliyor.Gelişmiş odaklanma ve dikkat,gelişmiş davranışlara giden yolu açmaktadır.

Gelişmiş Akademik Başarı: Çocuğunuzun zeki olduğunu biliyorsunuz. DEHB akademik performansı etkileyebilir. Çoğu ebeveynde bunun için kaygılanır. Odaklanma eksikliği, bilgiyi öğrenmeyi güçleştirir ve DEHB’li çocukların okulda arkadaşlarıyla aynı seviyede öğrenmesini engelleyebilir.Programımız sınavlarda dikkati toplamayı, sınıfta öğretmeni dinlemeyi ve düzenli çalışmayı öğretir. Okuduğunu anlamayı artırır.Hafızayı güçlendirerek öğrenmeyi kolaylaştırır.Eğer çocuğunuzun okulda zorlanmasını görmekten yorulduysanız bu sistem tam size göre. Çünkü sistem sınıfta başarılı olmak için gerekli becerileri geliştirir. NASA  tarafından Dikkat Eksikliği Hiperaktivite bozukluğu ve Öğrenme Güçlüğü olan bireylere yardım için geliştirilen sistem kendi alanında Dünya lideridir.

Gelişmiş Sosyal İlişkiler: Çocuğunuz okulda öğretmenleri ve arkadaşları ile nasıl geçiniyor? DEHB’li bir çocuğun ebeveynleri olarak, çocuğunuzun sınıfta odaklanmasını,ödevlerini zamanında bitirmesini ve dikkati dağılmadan öğretmenini dinlemesini istersiniz. Ayrıca arkadaşlar edinmesini, oyunlara ve faaliyetlere katılmasını da istersiniz. Çocuklar evde, aile kurallarına uymalı, ev ödevlerini yapmalı, ev işlerine yardımcı olmalılar.

Program bu becerileri öğretmede uluslararası liderdir.Sistem 1996’dan beri tüm dünyada DEHB’li çocuklara şunları öğretmektedir:

Okulda

Verilen görevi bitirmek
Yönergeleri takip etmek
Okul kurallarına uymak
Gününü ve işini planlamak
Arkadaşlar edinmek ve diğerleriyle iyi geçinmek

Evde

Ev işlerine yardımcı olmak
Aile kurallarına uymak
Ev ödevlerini bitirmek
Kardeşleriyle iyi geçinmek
Sistem  kardeşler arası ve okuldaki çocuklar arası ilişkileri geliştirmeye yardımcı olur. Aynı zamanda Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite problemi olan çocuklarla ebeveynleri arasındaki ilişkiyi de geliştirir. Çocuğunuz dışlanmış ve farklı hissetmek zorunda değildir. Sistem çocuğunuza arkadaş edinme ve onlarla arkadaş kalma becerilerini öğretebilir.

Gürkan Yaşar
Üstün Zekalılar Enstitüsü
www.ustunzekalilar.org

Bu yazı toplam 15386 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
5 Yorum