1. HABERLER

  2. KİŞİSEL GELİŞİM

  3. Çocukları başarılı kılacak yöntemler

Çocukları başarılı kılacak yöntemler

Unutmayın ki çocuğunuzu sadece bir kez yetiştirebiliyorsunuz ve yeni bir çağdayız; geleneksel yöntemlerle çocuk yetiştirmek artık tek başına yeterli değil.

A+A-
Neden bu kitabı seçtiniz derseniz, böyle uygun gördük çünkü "Yeni çağın çocukları"nı başarılı kılacak "yeni" yöntemler öneren bu önemli çalışmayı çocuk yetiştiren herkes okumalı! diyor yayınevi ve haksız da değil.

İsterseniz eserin yazarından başlayalım:

1972 yılında İzmir'de doğan Nur Eda Kasap, uzun süre profesyonel yönetici olarak görev yapmış, daha sonra kendini kişisel gelişim alanında yetiştirmeye karar verip, profesyonel iş yaşamına ara vermiş. Melih Arat ile tanışmasıyla hayatında yeni bir dönem başlayan yazar, "Sıra Dışı Yaşam Becerileri", "Sıra Dışı Gelecek Mimarlığı", "İkinci Şans Kişisel Değişim Programı", "Sıra Dışı Çocuk Yetiştirme Bilim Sevgisi ve Yaşam Bilgisi Geliştirme Etkinlikleri Eğitmenlik Eğitimi" alarak yeni bir yaşama adım atmıştır.

Melih Arat'ın lisanslı konuşmacısı olan yazar hayatının ikinci büyük dönüm notasını ise, Ferhan Efeçınar ile tanışması ile yaşar. Quantum Kişisel Gelişim Merkezi ile birlikte "Kişisel Gelişim" alanına girer. Ferhan Efeçınar'dan, Uluslararası Kuantum Öğrenci ve Yaşam Koçu eğitimi alır ve bu eğitim sayesinde, çoklu zekâ kuramı, sağ ve sol beyin işlevleri, duygusal zekâ, temsil sistemine göre öğrenme, odaklanma, motivasyon, zihni verimli çalıştırma, zihinde klasörleme ve ilişkilendirme, Kuantum imajinasyon tekniği, Kuantum bilinçaltı CD'leri, Kuantum ders çalışma tekniği, hafızaya kaydetme gibi konularda çalışma yapmakta.

Psikolojik Danışman İsmail Sönmez'in önerisi ile birlikte, Grup Terapi ve Meditasyon çalışmaları yapmaya başlamışyan yazar, "Özgüven", "İkili İlişkileri" , "İşyeri İlişkileri" konularına yoğunlaşır. Birlikte oluşturdukları, Varoluşcu Psikoterapi, Grup Psikoterapi, NLP ve Yaratıcı İmgelemenin kullanıldığı "Yeni Sen" adlı bir programları bulunmakta. Bu program sayesinde kişilerin beden dili, anlatım şekilleri, ifade tarzlarıyla, içsel dünyalarının çelişkilerini gözlemleme ve bunun hayatımıza yansımasını öğrenmekte.

Zamane Çocukları adlı kitabın tanıtımına özellikle yazardan başladık çünkü bu konularda ne yazıldığı kadar. kimin yazdığı ve uzmanlık seviyesi de oldukça önemli.

Unutmayın ki çocuğunuzu sadece bir kez yetiştirebiliyorsunuz.

Söz konusu çocuk eğitimi olunca, her kulaktan çıkan sese kulak vermemek tabi ki geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza olan sevgi ve saygımızın da bir ölçütü. Çocuklarımızın zamane çocuğu olduğunu unutmamak gerekiyor en başta.

Zamane çocukları, yani "yeni çağın çocukları" çok farklı. Onlarla iletişim kurmak çok daha zor. Çocuğumuzla etkili iletişim kurmanın yolu öncelikle onu ve kendimizi iyi tanımaktan geçiyor.

Yeni Çağın Çocukları, nasıl bir anne baba olduğumuzu ve çocuğumuzun hangi kişilik tipinde olduğunu bilmemiz, çocuğumuzu yetiştirirken ona özel yöntemler geliştirmemiz gerektiğini anlatıyor. Etkili iletişim kurabilmek için gerekli yöntemleri yeni modeller ışığında, örnek senaryolar ve çözümlemeli soru cevaplarla açıklıyor.

Yazar, çocuklara bir bilgiyi aktarabilmek için onların dilini kullanmak gerektiğini, bu yapılmadığı takdirde çocukların bir süre sonra büyüklerini dinlemediğinin altını çiziyor. "Anlatacaklarınızı onların en sevdiği dil olan oyun dili anlatırsanız işiniz daha da kolaylaşıyor ve herşeyi daha kolay öğreniyorlar" diyen yazar, oyunlar aracılığı ile çocuklarla daha kolay iletişim kurduğunu tecrübeleri ile yaşayarak öğrendiğini söylüyor. "

Çocuklarla oyun oynayarak onlara yeni bilgiler öğretmek" gibi özel bir uzmanlık alanı geliştirmiş olan Nur Eda Kasap, ayrıca, anne babalara yeni çağa uygun pek çok oyun öneriyor; çocuklar, en iyi bildikleri "oyun" diliyle aktarabilirsek her şeyi kolaylıkla öğrenebileceği için

Yeni Çağın Çocukları, NLP ve Çoklu Zekâ Kuramı gibi yeni bilgi alanlarını kullanarak çocuklarla iletişim kurmak, özgüvenlerini geliştirmek için yararlı olacak bir başucu kitabı. Birçok eğitimci ve danışmanın övgüyle karşıladığı bu önemli çalışmayı çocuk yetiştiren herkes, anne babalar, eğitmenler, anaokulu öğretmenleri mutlaka okumalı!

Bu kitap, çağımızın "yeni" çocukları ve aileleri için...

Yeni Çağın Çocukları İçin Ne Dediler?

"Yeni Çağın Çocukları, günümüzde çocuğunu özenle yetiştirmek isteyen ancak hangi yöntemleri nerede, nasıl kullanacağını bilemeyen; güvenli, denenmiş örneklere gereksinimi olan ebeveynlere bir umut pınarı olacaktır. Kitapta bugüne kadar gözden kaçan çocuk oyunları ve yararlarını bulacaksınız. Bu uygulamaların çocuklar üzerindeki etkisini görmüş ve değerlendirmiş bir kişi olarak, çocuklarla ilgilenmeyi ve iletişim kurmayı arzulayan herkes için önemli bir rehber olacağını düşünüyorum. Sevgili Nur'un çalışmalarının yeni kitaplarla sürmesini dilerim."

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi
Çocuk Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Sevgi Mir

"Nur Eda Kasap'ın Yeni Çağın Çocukları isimli kitabı, 21. yüzyılda çocuk yetiştirmek için anne babalara ışık dolu bir yolun haritası."

Melih Arat

"Nur Eda Kasap'ın birikimlerini uzun süren çalışmaları ile harmanlayarak oluşturduğu bu kitap, çocuk yetiştiren, çocuklara ilgi duyan, geriye dönüp kendi çocukluğunda yolculuğa çıkmak isteyen ve çocukluk döneminin en önemli yılları olduğunu bilen herkese rehber olabilecek bir başucu kitabıdır. Bu değerli eserin her zaman çocuk kalmayı başarabilen ve içindeki çocuğu yaşatabilen tüm okuyuculara ulaşmasını dilerim."

"Kendi seçimlerini yapabilen, yaptığı seçimlerin sorumluluğunu taşıyabilecek, yaşamı boyunca birilerinden bir şey beklemeden kendi istekleri için mücadele edecek, başkalarını suçlamanın rahatlığına sığınmadan kendine sorular sorabilecek ve kaderim bu demek yerine kaderini belirleyebilecek bireylerin yetişebilmesi için çocukluk yılları ve anne-baba çocuk ilişkisi büyük önem taşımaktadır. Keyifle okunan ve çocuklarınızla ilişkilerinize çok katkısı olacak bu kitabı okurken çocuklarınızla ilişki kurmanın farklı yolları da olabileceğini göreceksiniz. Meraklı anne ve babalara öneririm"
Bu haber toplam 4053 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.