BAŞARININ SIRRI

Kağıt kalem alın ve golf topu büyüklüğünde bir daire çizin. Bu daire senin oldukça güvenli yaşam alanın, kozan. Yeterli olmayan bu alan, hayatta kalmanın basit yoludur.

A+A-

Yaşam koçlarına göre başarının sırrı ...

Kağıt kalem alın ve golf topu büyüklüğünde bir daire çizin. Bu daire senin oldukça güvenli yaşam alanın, kozan... Yeterince büyük olmayan bu alan, hayatta kalmanın basit yoludur ve herşey "tamam"dır. Bu alanın dışına çıkıp yapabileceklerinizi görmek istemez misiniz?

 
Bu küçük dairenin etrafına basketbol topu kadar büyük bir daire çizin. Bu daire de terör olayları, hayal kırıklıkları, üzüntüler, fırtınaların yer aldığı riskli, canlı, akıcı, uçsuz bucaksız olabilirliğin, heyecanın yerini simgeliyor. Burası büyük düşünme adasıdır.
Gerçekte ne yapmak istiyorsun?
Gerçekten yaşamak istediğin yerdir. Büyük düşünceyi küçük düşünceden ayıran hayali bir sınır vardır ancak aklımız nasıl oluyorsa büyük ve güçlü bir duvar örer. Gün gün olayların ortasında, ödenmesi hereken faturalar, çocuklarla kaliteli zaman geçirmek zorundayken, değişiklik yaptığımızı sanır ve risk almayı kötü bir fikir olarak görürüz.
Kimin zamanı? Kimin parası? Kimin enerjisi, kimin hatırı için? Bunu düşünmeden, duvar üstesinden gelinmez görünür.
Ve farklılık burada yatar...


Büyük düşünmede acemilik olabilir
İlk denemen bir acemice olabilir, ama çıktığın yol seni varmak istediğin yere götürür. Büyük düşünürken neyi neden yaptığını bilmek zorunda değilsin. Diğerlerinin gösterdiği tarfilere ihtiyacın yok. En iyi hayalperestler içgüdülerini dinleyerek hareket edenlerdir. İlk başlarda güvensiz ve rahatsız hissedebilirsin, rehberin çılgınlık ve umut, öğüt ve isteklilik olacaktır. Güvenli halkanın dışına çıkarken yardımcı olabilecek bir kaç tavsiye..

1- Geriye bakmayın... Hayallerinize ulaşmak için yola çıktığınızda, kötü günde asla geri dönüp küçük, güvenli hayatınıza bakmayın. Şimdi büyük halkanın içinde kalmak için çalışmalısınız.
2- Yaptıklarına zevk alarak bakın ve odaklanın. Yaptığın şey dünyadaki binlerce insanı etkileyebilir ya da yardımcı olabilir.
3- Daha büyük hayal ederek başla.. Örneğin bir kişinin büyük ayakkabılar giydiğini düşünebilirsin. Bu sana senin hayaline ulaşmada yol gösterici bir etki yaratabilir. Konsantrasyon için bir resim seçip daha büyük düşünebilirsin.
4- Ne kadar küçük olduğunu hatırlamaya çalış. Büyük adada olduğunu düşünme oyununda herşeyin avantajını bilmek zorunda değilsin. İçgüdülerinle hareket et, onu dinlediğinde doğru noktaya ulaşacaksın.
5- Kaybetmeyi memnuniyetle karşılamayı öğrenmek gerek. Hergün hayal kırıklıkları ve başarısızlıklar olacaktır. Herşeyi başlangıçta bilmek mümkün değildir. Bu tür olumsuzlukları kendini  daha çok açarak ve meydan okuyarak aşabilirsin.
6- Hatırla... Bu sadece bir oyundur... Kişisel yatırımlar için büyük düşünebilirsin, hayallerinde büyük paralara sahip olmak yatabilir, Şüpheli ilişkilerde bu yöntemi kullanmadan önce düşünmelisin.
7- Hayatı bir oyun olarak gör...  Güç hayatın içindeki bir eğlencedir.
8- Kendi güvenli yaşam alanından yapmak istediklerin için doğru adımlar atarak ve kendine güvenerek çık. İster ister inanma ne yaptığının farkında olduğunu göreceksin.
 
imedya.com
 

Bu haber toplam 2421 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.