1. HABERLER

  2. KONGRE-SEMİNER

  3. 9. ULUSAL PDR KONGRESİ İZMİRDE BAŞLIYOR

9. ULUSAL PDR KONGRESİ İZMİRDE BAŞLIYOR

9. ULUSAL PSİKOLOJİK DANIŞMA VE REHBERLİK KONGRESİ 17 Ekim-19 Ekim 2007 - İZMİR / TÜRKİYE

A+A-

ULUSAL PSİKOLOJİK DANIŞMA VE REHBERLİK KONGRESİ

Etkinliğin Tarihi: 17.10.2007 - 19.10.2007
Etkinliğin Yeri: ALTIN YUNUS OTEL ÇEŞME
Etkinliğin İli: İZMİR

Her iki yılda bir yapılan Ulusal Psikolojik Danışma ve Rehberlik Kongresi‘nin dokuzuncusunun 17-19 Ekim 2007 tarihlerinde Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik Anabilim Dalı tarafından gerçekleştirileceğini duyurmaktan mutluluk duymaktayız.

Kongre Düzenleme Kurulu, ana temayı "PDR‘de Yeni Paradigmalar" olarak belirlemiştir. Bu çerçevede, kongrede sunulacak kuramsal ve uygulamalı çalışmaların toplumsal yapımızla bağdaşan, somut ve uygulanabilir, gelişimsel, koruyucu ve iyileştirici stratejileri vurgulaması hedeflenmiştir.

Kongre ana teması kapsamında, Çocuk ve Ergen, Gençlik, Yetişkinlik ve Yaşlılık, Aile ve Evlilik, Özel Eğitim, Mesleki, Okul, Kriz ve Rehabilitasyon, Endüstriyel ve Risk Gruplarına Yönelik Psikolojik Danışmanlık alanları çeşitli boyutlarda ele alınarak yeni yönelim ve yaklaşımların arayışına gidilecektir.

Binlerce yıllık kültür anıtının tohumlarının serpildiği, filizlenip olgunlaştığı bereketli toprakların üzerinde yükselen sevgi kenti İzmir‘in Çeşme ilçesi sizleri sevgiyle kucaklamaya hazırlanırken, ülkemizin aydınlık geleceğini hazırlayan bireylerin gelişimlerine katkıda bulunacağınız için sizlere yürekten teşekkür ediyoruz.

 kongreler.gen.tr

Bu haber toplam 6240 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.