1. HABERLER

  2. KONGRE-SEMİNER

  3. 8. Ulusal Uyku ve Bozuklukları Kongresi

8. Ulusal Uyku ve Bozuklukları Kongresi

8. Ulusal Uyku ve Bozuklukları Kongresi için Bildiri Gönderim tarihi 28 eylül 2007 olarak belirlenmiştir.

A+A-

 

30 Ekim - 03 Kasım 2007 de yapılacak olan 8. Ulusal Uyku ve Bozuklukları Kongresi için Bildiri Gönderim tarihi 28 eylül 2007 olarak belirlenmiştir.


Kongreyle ilgili düzenleyici komitesi adına yapılan davat açıklaması şu şekilde:

Değerli Meslektaşlarımız;
            8. Ulusal Uyku ve Bozuklukları Kongresi bu yıl 30 Ekim-3 Kasım 2007 tarihleri arasında Bodrum Yasmin Resort Otel’de yapılacaktır.
            Hatırlanacağı gibi, geçen kongrenin sonundaki genel oturumda kongremizin iki yılda bir yerine, her yıl düzenlenmesi konusunda geniş bir görüş birliğine varılmıştı. Ocak ayında seçilen yeni yönetim kurulu da bu görüş çerçevesinde uygulamayı hemen bu yıl başlatma kararı aldı. Gerek organizasyon için kısa bir süre kalmış olması, gerek geçen yılki kongre katılımcılarından kongrenin düzenlendiği mekan hakkında olumlu geri bildirimlerin gelmesi nedeniyle bu yıl için kongre merkezinde değişiklik yapmadık.
            Derneğimizin web sayfasında ve size yolladığımız kongremize ait ilk duyurularda belirttiğimiz gibi, uyku tıbbının multi-disipliner özelliğine ve ayrı bir bilim dalı olması gerekliliğine çok önem veriyoruz. Bu nedenle ülkemizde uyku tıbbı ile uğraşan tüm dal hekimlerinin işbirliğini ve kongremize geniş katılımını arzu ediyoruz. Kongre programını, konu başlıkları ve konuşmacıların seçimi açısından farklı bilim dallarından uzmanların katılımıyla zenginleştirmeyi, bu birlikteliği ve işbirliğini güçlendirmeyi, sonuçta da olabildiğince ortak bir dil ve yöntem oluşturmayı sağlayacak şekilde hazırlamaya çalıştık. Güncel bilimsel gelişmeleri, tartışmaları ve diğer ülkelerde düzenlenen kongrelerde öne çıkan konuları da dikkate aldık. Yurt dışından dört seçkin konuğumuzun da olduğunu belirtelim. Kongrenin ilk günü, hekimlere yönelik dört ayrı salonda tam gün paralel kurslarımız var. Geçen kongrede olduğu gibi iki gün süreyle teorik ve pratik eğitimi içeren “Teknisyen Kursu” ile bu yıl ilk kez organize edilecek “Uyku Bozukluklarında Bilimsel Araştırma Metodolojisi Kursu”nun da yararlı ve ilgi çekici olacağını umuyoruz.


            Kongrede buluşmak dileğiyle…

Doç. Dr. Sadık Ardıç
TUTD Başkanı

Doç. Dr. Turan Atay
Kongre Başkanı

 


 

30 Ekim - 03 Kasım 2007

8. Ulusal Uyku ve Bozuklukları Kongresi

Yasmin Resort Otel-Bodrum

Türk Uyku Tıbbı Derneği

www.uykukongresi.org

Bu haber toplam 5745 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.