1. HABERLER

  2. KONGRE-SEMİNER

  3. 6. Ulusal Biyolojik Psikiyatri Kongresi

6. Ulusal Biyolojik Psikiyatri Kongresi

6. Ulusal Biyolojik Psikiyatri Kongresi "Psikiyatrik Bozukluklarda Nörotransmiter Sistemlerinin Etkileşimleri ve Endofenotipler" üst başlığı ile 4-8 Eylül 2007 tarihilrtinde Mersin Üniversitesi Kültür Merkezi'nde düzenlenecektir.

A+A-

6. Ulusal Biyolojik Psikiyatri Kongresi "Psikiyatrik Bozukluklarda Nörotransmiter Sistemlerinin Etkileşimleri ve Endofenotipler" üst başlığı ile 4-8 Eylül  2007 tarihilrtinde Mersin Üniversitesi Kültür Merkezi'nde düzenlenecektir. Konuyla ilgili dernekten yapılan açıklama şöyle:

Sayın meslektaşlarımız,

Sizleri 4-8 Eylül 2007 tarihleri arasında Mersin’de düzenlenecek olan 6. Ulusal Biyolojik Psikiyatri Kongresi’ne davet etmekten onur duyuyoruz.

Biyolojik psikiyatri alanında temel ve klinik bilimlerdeki etkileyici gelişmeler, psikiyatrik bozukluklar hakkındaki bilgilerimizi ve yaklaşımlarımızı değiştirmektedir. Genetik, beyin görüntüleme, psikofarmakoloji ve moleküler biyoloji gibi disiplinlerdeki ilerlemeler önümüzde yeni ufuklar açmaktadır. Bu gelişmeler aynı zamanda beyin işleyişinin bütüncül olarak kavranmasının gerekliliğine de işaret etmektedir. Öte yandan psikiyatrik bozuklukların sınıflanmasında, tanı ve tedavisinde daha özgül yaklaşımların geliştirilmesi, daha erken tanınması ve yatkınlık ile ilişkili faktörlerin belirlenmesi ihtiyacı kendini giderek daha çok hissettirmektedir. Bu nedenlerle kongrenin ana konusu “Psikiyatrik Bozukluklarda Nörotransmiter Sistemlerinin Etkileşimleri ve Endofenotipler” olarak belirlenmiştir.

Psikiyatrinin diğer güncel ve ilgi çekici konuları ile ilgili konferans, panel, kurs, çalışma grupları ve poster sunumları ile zengin bir bilgi ve deneyim paylaşımı ortamı yaratılabilmesi ve bunun yanı sıra çekici bir sosyal program oluşturulabilmesi için düzenleme kurulu yoğun bir çaba gösterecektir. Bu konuda her türlü önerileriniz bizi mutlu edecektir.

Mersin, tarihte, Tarsuslu Aziz Paul adıyla ve Mark Antuan'ın Kleopatra'ya evlenme hediyesi olarak Alanya ile Mersin arasındaki toprakları vermesi ile hatırlanır. Doğu Akdeniz sahilinde, önemli bir liman kentimiz olan Mersin, palmiye ağaçlarıyla süslenen yolları, kıyı boyunca uzanan şehir parkı, yakın çevresindeki tarihi kalıntıları ve sayısız kumsalları ile ziyaretçilerine unutulmaz anılar vaat etmektedir. Ayrıca, mozaik koleksiyonu zenginliği yönünden dünyada ikinci, para koleksiyonu yönünden ise üçüncü sırada yer alan Antakya Mozaik Müzesi Mersin’den sadece 3 saat mesafededir.

6. Ulusal Biyolojik Psikiyatri Kongresi’nde sizlerle Mersin’de buluşmaktan mutluluk duyacağız.

Saygılarımızla,

Prof. Dr. Bilgen Taneli
Türk Biyolojik Psikiyatri Derneği Başkanı
      Doç. Dr. Kemal Yazıcı
Kongre Başkanı
Bu haber toplam 4366 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.