1. HABERLER

  2. KONGRE-SEMİNER

  3. 43. ULUSAL PSİKİYATRİ KONGRESİ BUGÜN

43. ULUSAL PSİKİYATRİ KONGRESİ BUGÜN

43. Ulusal Psikiyatri Kongresi Yarın başlayıp 28 ekime kadar devam edecek. Kongre Türkiye Psikiyatri Derneği ve Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı'nın iş birliği ile Swissotel The Bosphorus, İstanbul’da yapılacaktır.

A+A-

 

23 -28 Ekim 2007 -İSTANBUL / TÜRKİYE

43. Ulusal Psikiyatri Kongresi 23 - 28 Ekim 2007 tarihleri arasında Türkiye Psikiyatri Derneği ve Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı'nın iş birliği ile Swissotel The Bosphorus, İstanbul’da yapılacaktır.

Kongre hazırlıklarını, Türkiye Psikiyatri Derneği Yönetim Kurulu ile Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı akademisyenleri birlikte yürütmektedir. Kongrenin ana konusu, “Psikoterapiden Nörobiyolojiye”dir.

Düzenleyiciler tarafından yapılan davet metninde şunlar ifade edildi.

Değerli Meslektaşlarımız,

43. Ulusal Psikiyatri Kongresi, 23 - 27 Ekim 2007 tarihleri arasında Türkiye Psikiyatri Derneği, Türkiye Psikiyatri Derneği Edirne Şubesi ve Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı'nın işbirliği ile Swissotel The Bosphorus, İstanbul'da yapılacaktır. 

Kongre hazırlıkları, Türkiye Psikiyatri Derneği Genel Merkezi ve Edirne Şubesi temsilcileri ve Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı akademik çalışanlarının geniş katılımıyla oluşturulan Düzenleme Kurulu tarafından sürdürülmektedir.

Trakya Üniversitesi'nin 25. ve Tıp Fakültesi'nin 1974'te Cerrahpaşa Tıp Fakültesi bünyesinde Edirne Tıp Fakültesi adı ile kurulması sonrası 33. kuruluş yıldönümüne rastlayan kongremizi sizlerin etkin katılımı ile gerçekleştirmek istiyoruz. Konaklama olanaklarının kısıtlılığı nedeniyle yakın bir kongre şehri olan İstanbul'da düzenlemeyi tercih ettiğimiz 43. Ulusal Psikiyatri Kongresi, 2000 yılında Edirne'de düzenlediğimiz 9. Anadolu Psikiyatri Günleri'ni, yöreyle ilgili görsel, sanatsal ve kültürel etkinlikleri sunarak anılarda tazelemeye çalışacak.

Kongre ana temasını "Kanıta Dayalı Psikiyatri" olarak belirledik. Türkiye Psikiyatri Derneği Çalışma Birimlerinin "Kanıta Dayalı Psikiyatri ile Klinik Deneyimlerin ne kadarı örtüşüyor? ya da Kanıtlar yeterli mi?" konularına yönelerek panel, çalışma grubu ve kurs önerilerini bekliyoruz. Beklenildiği gibi, Ulusal Ruh Sağlığı Politikaları ile ilgili konular her zaman önceliğimizdir. Psikiyatri ve sanat ilişkisine dair konuları da kongre içeriğine dahil edeceğiz. Ayrıca, kongre sırasında 26 - 27 Ekim 2007 tarihlerinde bir salonda Türkiye Psikiyatri Derneği Şizofreni Bilimsel Çalışma Birimi tarafından düzenlenen "Gen - Çevre Etkileşimi" temalı "Şizofreni Sempozyumu" da yer alacaktır.

Kongrede panel, çalışma grubu veya kurs düzenlemek ve izleyici olarak katılmak isteyenler önerilerini "Öneri Formu" nu doldurarak iletebilirler.

Amacımız, son yıllarda Ulusal Psikiyatri Kongrelerinin yakaladığı bilimsel başarıyı, birlikte daha ileriye götürmektir. Bu yöndeki yol gösterici katkılarınızı bekliyoruz.

Sevgi ve Saygılarımızla,

Ercan ABAY Şahika YÜKSEL

nobelyayin.com / psikiyatriistanbul2007.org

Bu haber toplam 3926 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.