1. HABERLER

  2. KONGRE-SEMİNER

  3. 3. Psikolojik Danışma Ve Rehberlik Sempozyumu Düzenlendi

3. Psikolojik Danışma Ve Rehberlik Sempozyumu Düzenlendi

​​​​​​​“Beyin Temelli Sınıf Yönetimi” konulu 3. Psikolojik Danışma ve Rehberlik Sempozyumu İstanbul’da çeşitli okullardan gelen Psikolojik Danışman ve Rehberlerin katılımı ile yapıldı.

A+A-

Öğrencilerin ruhsal, fiziksel, zihinsel, sosyal ve eğitsel yönden gelişebilmelerini, bütün yönleri ile kendilerini tanıyarak uygun kararlar verebilmelerini, sosyal hayatlarında ve mesleki anlamda seçim yapabilmelerini, sağlıklı ve dengeli ilişkiler kurabilmelerini sağlayan Psikolojik Danışman ve Rehberlik Uzmanları, Ataşehir Adıgüzel Meslek Yüksekokulu’nda düzenlenen 3. Psikolojik Danışma ve Rehberlik Sempozyumu’nda buluştu.

Ataşehir Adıgüzel Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Rahşan Pektaş’ın açılış konuşmasını yaptığı sempozyumda, Psikolojik Danışman ve Rehberlerin yanı sıra akademisyenler de katıldı.

Sempozyumda Marmara Üniversitesi Dr. Öğretim Üyesi Oktay Aydın, “Beyin Temelli Sınıf Yönetimi” sunumunu gerçekleştirdi. Sınıf yönetiminin pedagojik çerçevesi, davranış ve uyum sorunu yaşayan öğrencilerle iletişim, istenmeyen davranışların ayırt edici kriterleri, beyin-davranış ilişkisi konuları üzerinde yoğunlaşan Dr. Aydın, eğitimde insan doğasını göz önünde bulundurarak potansiyeli açığa çıkartmanın önemine değindi.

Sınıf yönetimi sürecinin değer odaklı bakış açısı ile beyin fonksiyonlarının temellerine oturtulmasının ve ilişkilerin bu eksende sürdürülmesinin önemini vurgulayan Dr. Aydın, Psikolojik Danışman ve Rehberlik Uzmanlarının öğrenci ilişkilerinde ve sınıf yönetimi alanında yeni yaklaşımlar hakkında bilgi verdi.

Sınıf yönetiminde ve öğrenci ile ilişkilerde yeni bir bakış açısı getirilen sempozyum sonunda Ataşehir Adıgüzel Meslek Yüksekokulu Mütevelli Heyet Başkan Yardımcısı Ebru Adıgüzel Tunaboylu, eğitimcinin eğitimini önemsediklerini, bu nedenle bu yıl 3.’sü yapılan ve her yıl gerçekleştirdikleri PDR Sempozyumlarına yenilikçi konularla devam edeceklerini söyledi. (BSHA)

Kaynak

Bu haber toplam 2401 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.