1. HABERLER

  2. KİŞİSEL GELİŞİM

  3. Koçlar ve liderler bir araya geliyor

Koçlar ve liderler bir araya geliyor

Dünyanın en hızlı büyüyen meslekleri arasında yer alan koçluk, 22 Mart'ta düzenlenecek zirvede masaya yatırılacak. Zirve ayrıca pek çok ünlü konuşmacıyı ağırlayacak...

A+A-

ICF Türkiye - Uluslararası Profesyonel Koçluk Derneği tarafından Türkiye'de ilk kez düzenlenen "Koçluk Konferansı 2012", 22 Mart'ta İstanbul Point Barbaros Hotel'de gerçekleşecek. Koçluğun dünyadaki gelişiminin, kurumların kullanımının, iş yapış biçimlerine yansımasının ve iş dünyası için getirisinin irdeleneceği etkinlik, yerli ve yabancı pek çok ünlü konuşmacıyı ağırlayacak. Koçluk Konferansı 2012'de koçluğun temelini oluşturan "iç oyun ve dış oyun" bileşkesiyle organizasyonların başarıya nasıl ulaşabildikleri gözler önüne serilecek. Dünya çapında pek çok seminer ve organizasyona imza atan ICF'nin düzenlediği koçluk zirvesinde dünyanın en hızlı büyüyen ikinci mesleği olan koçluğun gelişimini, kurumlarda nasıl kullanıldığını ve şirketler için getirisi masaya yatırılacak. Katılımcıların, profesyonel koçların deneyimlerini birebir onlardan dinleyeceği etkinlik, alanında lider pek çok ismi ağırlayacak. Konferansın yabancı konukları, koçluğun gurularından ve liderlik ve performans geliştirme şirketi Performance Consultants International'ın Yönetim Kurulu Başkan Sir John Whitmore ve ICF Global Başkanı Janet M. Harvey yapacakları sunumlarda liderlerin de desteğe ihtiyacı olduğuna ve koçlardan nasıl faydalanılması gerektiğine değinecek. Başlangıçta sporda kullanılan iç oyun ve dış oyun tekniğinin kişileri ve giderek büyük organizasyonları nasıl başarıya götüreceğinin anlatılacağı konferansta koçluk anlayışı bambaşka bir bakış açısıyla irdelenecek.

"Koçluğun gelişimi açısından önemli"

Türkiye'den de alanında başarılı pek çok değerli ismin sunumlarıyla renklenecek etkinlikte, Borusan Lojistik Genel Müdürü Kaan Gürgenç, Anadolu Endüstri Holding İnsan Kaynakları ve Endüstriyel İlişkiler Koordinatörü Osman Alptürer, Boyner Holding İK ve Kurumsal İletişim Direktörü İdil Türkmenoğlu da konuşma yapacak. Türkiye'de ilk kez düzenlenecek bu etkinliğin koçluk mesleğinin ülkemizdeki gelişimi açısından büyük önem taşıdığına değinen ICF Türkiye Uluslararası Profesyonel Koçluk Derneği Başkanı Gürkan Sarıoğlu, "Koçluk, iletişim teknolojilerinden sonra dünyanın en hızlı büyüyen ikinci mesleği. "Koçluk Konferansı 2012", bu mesleğin dünyadaki gelişimini, kullanımını ve getirisini koçluğun gurularından, uzman koçlardan ve İK profesyonellerinden dinleme imkânı yaratıyor. Katılımcılar için koçluğun farklı kurumlarda uygulanan örneklerine şahit olmak, bu alanda yanıtsız kalmış pek çok sorunun yanıtını almak için kaçırılmaz bir fırsat olacaktır" diyor. Türkiye'de ilk kez gerçekleşecek ICF Koçluk Konferansı ile ilgili daha detaylı bilgi için www.koclukkonferansi.com web adresi ziyaret edilebilir, twitter.comkoclukkonferansi ve Facebook.comkoclukkonferansi adresinden gelişmeler takip edilebilir.      

İşte İnsan

Bu haber toplam 1999 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.