1. HABERLER

  2. ÖZEL EĞİTİM

  3. Özel Eğitim Okulları Birliğinden Duyuru

Özel Eğitim Okulları Birliğinden Duyuru

Özel Eğitim Okulları Birliği 20 Kasım 2007 de yayımlanan genelgeyle ilgili açıklama yaptı.

A+A-

Özel Özel Eğitim Okulları Birliği nden Duyuru
 

ÖZEL ÖZEL EĞİTİM OKULLARI BİRLİĞİ’NDEN 20 Kasım 2007 tarihinde yayımlanan genelge hakkındaki olumlu görüşlerimizi daha önce kamuoyu ile paylaşmıştık. Bu görüşlerimizi paylaşmak amacı ile Dernek Başkanımız Sayın Sevinç ERASLAN 27 Kasım 2007 tarihinde Sayın Bakanımız Hüseyin ÇELİK’le bir görüşme yapmıştır. Bu görüşmede; genelgenin çok isabetli olduğu, sektör açısından düzenleyici olduğu ve engelli çocuklarımızın anayasal hakkı olan eğitim hakkının sonuna kadar devlet güvencesi altına alındığı, hazırlayan ve emeği geçenlere teşekkür edildiği Derneğimiz tarafından belirtilmiştir. Yine bu görüşmede; 01.12.2007 tarihinde yürürlüğe girecek genelgenin Sosyal Hizmetlerden katılacak kurumlar açısından sıkıntı yaratacağı dile getirilerek genelgenin 31.12.2007 tarihinde yürürlüğe girmesinin daha uygun olacağı iletilmiştir. Sayın Bakanımızda bu görüşümüzü dikkate alacağını ifade etmiştir. Derneğimiz tarafından sektörde yaşanan personel sıkıntısı dile getirilmiş, bununla ilgili çözüm önerileri Bakanlığımıza iletilmiştir. Bu konudaki çalışmalar konusunda kurumlarımız bilgilendirilecektir. Okullaşmanın önemi ve gerekliliği Sayın Bakanımız tarafından da belirtilmiştir. Okullarımıza devam eden çocuklarımızın ücretleri rehabilitasyon ücretleri gibi ödenmekteydi. Okullarımızın yıllardır az ücretle çok hizmet verdiğini tüm kamuoyu bilmektedir. 2008 yılı için okullarımızın hak ettiği ücretin alabilmesi için Derneğimiz, Maliye Bakanlığı ile görüşmelerini sürdürmektedir. Bu konudaki gelişmeler Dernek üyemiz Okullarımızla paylaşılacaktır. 25 Kasım 2007 tarihinde Radikal Gazetesi’nde yayımlanan haber konusunda Dernek olarak tepki gösterilmiştir. Haklı olan bu tepkimiz dikkate alınarak gazete tarafından Yönetim Kurulu Başkanımız aranmış, haber konusunda gerekli araştırma yapılmadan yayın yapıldığı ifade edilmiş ve 28 Kasım 2007 tarihinde gazetelerinde Başkanımızın kaleme aldığı yazının yayımlanacağını ifade etmişlerdir.

Derneğimiz prensip olarak sonuçlanmamış konular hakkında açıklama yapmamaktadır. Sonuçlanmamış, kamuoyunu yanıltıcı, insanları ve kurumları asılsız şekilde tedirgin eden haberleri yaymak ve yalan, yanlış beyanlarda bulunmak asla Derneğimizin genel prensibi değildir. Bizimle birlikte çalışacak okullarımızı ve okullaşmayı düşünen kurumlarımızı aynı çatı altına davet ediyoruz. Yakın bir gelecekte rehabilitasyon merkezinden nasıl okullaşılacağı konusunda ve okullarımızın yapmaları gerekenler konusunda hizmet içi eğitim verilecektir.

Saygılarımızla Özel Özel Eğitim Okulları Birliği Yönetim Kurulu Adına Feridun ÖZDEŞ Başkan Yardımcısı 0505 8765500 / 0532 2014277

 Kaynak: rehabilitasyon.com

Bu haber toplam 3306 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.