1. HABERLER

  2. ÖZEL EĞİTİM

  3. Hepimiz bir engelli adayıyız!

Hepimiz bir engelli adayıyız!

Engelli vatandaşlara daha çok yardım edilmesi ve destek verilmesi gerektiğinin önemini vurgululayan BEDD yaklaşan Kurban Bayram'ı ile birlkite yardımsever vatandaşların desteğini bekliyorlar.

A+A-

MİLLİYET - Toplumun bir parçası olan engelli vatandaşları hayatın içine katmak için 1993 yılından beri gayret eden Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği , bu zor mücadelesinde pek çok başarılara imza atmış ve bunun mükafatı olarak da 200'den fazla ödül almıştır.

Kartal Dragos bölgesinde kurulan ve Ülkemizdeki 4,5 milyon bedensel engellinin yaşam ve eğitim kalitesini yükseltmeye çalışan dernek, aynı zamanda diğer engelli guruplarına da el uzatmaktan geri kalmamıştır. 

Derneğin öncelikle kendi ekonomileri olmadığı için taş yapılarda yaşayan ihtiyaç sahibi engellilerin tekerlekli sandalye taleplerini karşılayarak, bugüne kadar yaklaşık 45 bin kişiyi özgürleştirerek toplum hayatına kazandırmayı başarmıştır.

Bunun yanında engelli sağlığına da önem veren dernek, tedavilerle düzelebilecek engellilerin en riskli ameliyatlarını üstlenerek, sayısız engelli vatandaşı yürütmeyi başarmış ve ortadan engellini kaldırarak sağlıklı bir birey olarak yaşama kazandırmıştır. Aynı zamanda kol ve bacakları olmayanların biyonik kol ve bacaklarını yaptırarak, onların eksik uzuvlarını giderip geleceklerine yaşam gücü kazandırmıştır.

Eğitimlere ayrı önem veren dernek, anne veya babası özürlü ya da kendisi özürlü vatandaşlara burslar vererek, toplumda eğitim kalitesi yüksek, meslek sahibi yapıcı ve geleceklerine umutla bakan engelli bireyler yetiştirmeye başlamıştır. Bunun yanında, kurduğu trikotaj atölyesi sayesinde meslek eğitimlerine de önem veren BEDD üretilen ürünlerin satışını sağlayarak engellilere gelir sağlamaya çalışmaktadır.
 
Ramazan ve Kurban Bayramı’nda başta erzak ve çeşitli yardımlarda bulunan dernek, engellilerin aile fertlerini de unutmayıp, olayı ve yardımlaşmayı bir bütün olarak ele almaya çalışmaktadır.

Engellilerin motivasyonlarına da önem veren dernek her yıl pek çok etkinlikler düzenlemekte, onların yaşama bağlılıklarına güç ve moral katmaktadır. 

GELİN HAYATI BİRLİKTE PAYLAŞALIM

Ülkemizde 8,5 milyon engelli gerçeğine karşın toplumdan yeterince destek ve moral bulamadıklarını belirten dernek,  yardıma muhtaç kişilerin yoğun başvuruları karşısında ezilmekte ve çareler aramakta olduklarını ifade ediyorlar.  “HER SAĞLIKLI İNSAN BİR ENGELLİ ADAYIDIR” gerçeğini unutmayarak, toplumun destek ve yardımlarına gereksinimi olan engelli vatandaşlara daha çok yardım edilmesi ve destek verilmesi gerektiğinin önemini vurgululayan BEDD yaklaşan Kurban Bayram'ı ile birlkite yardımsever vatandaşların desteğini bekliyorlar.


Derneğimize destekler için geniş bilgi: 
Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği
www.bedd.org.tr
[email protected]
Tl: (216) 370 81 66 

Bu haber toplam 3750 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum