1. HABERLER

  2. ÖZEL EĞİTİM

  3. BU YIL Kİ TEMASI ‘BAKIM HİZMETLERİ'

BU YIL Kİ TEMASI ‘BAKIM HİZMETLERİ'

Türkiye’nin dört bir tarafından gelen şura komisyon üyelerinin katılımı ile Özürlüler Şurası 19 Kasımda başladı.

A+A-

3. ÖZÜRLÜLER ŞURASI’NIN BU YIL Kİ TEMASI ‘BAKIM HİZMETLERİ’

Dün İstanbul Dedeman Otel’de Devlet Bakanı Nimet Çubukçu, Milletvekili Lokman Ayva, Başbakanlık Özürlüler İdaresi Başkanı Abdullah Güven, Bilim adamları, STK Yöneticileri ve Türkiye’nin dört bir tarafından gelen şura komisyon üyelerinin katılımı ile ilk açılış ve ardından ilk komisyon toplantıları ile başladı.

19-23 Kasım 2007 tarihleri arasında yapılacak Şura’nın açılışını yapan Bakan Nimet Çubukçu, Yaşadıkça’ya yaptığı özel açıklamasında mikrofonumuza konunun önemini şu sözlerle özetledi;  “Artık, BEN ÖLDÜKTEN SONRA ÇOCUĞUM NE OLACAK? Sorusunun endişesini evde bakım hizmeti ile somut ve kararlı tedbirlerle ortadan kaldıracağız. Sosyal devlet anlayışı içinde engelli, yaşlı bakıma ihtiyacı olan herkesin yaşam kalitesini arttırmak için çalışıyoruz ve bu konuda yapılacak herhangi bir suistimal karşısında ilgili kişiler  yasaların çok ciddi cezaları ile karşılacaklar dedi.

Tema: Bakım Hizmetleri

Başbakanlık Özürlüler İdaresi Başkanlığı’nın en yüksek danışma kurulu olan Şura’nın temel konusu, “bakım hizmetleri.”  “Özürlü” ve “özürlülük” konusunda her türlü görüş ve çözüm önerisinin tartışılacağı Şura’da, ulusal politikalara esas olacak ilke ve programlar oluşturulacak. Ulusal ve uluslar arası alanlardaki görüş, düşünce ve gelişmelerin aktarılarak tartışılacağı Şura’da, “özürlülerle” ilgili çok sayıda karar alınacak.

‘Bakım Hizmetleri’ Enine boyuna ele alınıyor

“Bakım Hizmet Türleri”, “Eğitici ve Bakım Personelinin Eğitimi”, “Bakım ve Rehabilite Edici Destek Teknolojileri” ve “Bakım Güvence Sistemleri ve Finansmanı” adlı komisyonlar kurularak tartışılmaya başlandı.

Şura ile İlgili ayrıntılı Bilgiler

III. Özürlüler Şurası ulaşım bilgileri için tıklayınız.

III. Özürlüler Şurası programı için tıklayınız.

III. Özürlüler Şurası üye listesi için tıklayınız.

III. Özürlüler Şurası Duyuru Kitapçığı Kapağı için tıklayınız.(*)

III. Özürlüler Şurası Duyuru Kitapçığı ve Başvuru Formu için tıklayınız.(*)

 

Kaynak: yasadikca.com/ozida.gov.tr

Bu haber toplam 2578 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.