1. HABERLER

  2. ÖZEL EĞİTİM

  3. ÖZVERİ Projesinin Düşüncesi Ve Amaçlar

ÖZVERİ Projesinin Düşüncesi Ve Amaçlar

(ÖZVERİ) projesi çerçevesinde bir eğitim semineri gerçekleştirilecektir.

A+A-

ENGELLİLERGAZETESİ - Özürlü Bireylerin Toplumla Bütünleştirilmesine Yönelik Tespit, Bilgilendirme ve Veri Tabanı Oluşturma Çalışması” (ÖZVERİ) projesi çerçevesinde bir eğitim semineri gerçekleştirilecektir.
Malatya İl Özel İdaresi tarafından yürütülen ve Merkezi Finans ve İhale Birimi tarafından da desteklenen “Özürlü Bireylerin Toplumla Bütünleştirilmesine Yönelik Tespit, Bilgilendirme ve Veri Tabanı Oluşturma Çalışması” (ÖZVERİ) projesi çerçevesinde bir eğitim semineri gerçekleştirilecektir. Projeye Malatya İli Merkez İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığı proje ortağı, Malatya İl Sosyal Hizmetler Müdürlüğü iştirakçi olarak, Malatya Belediyesi, Malatya İl Sağlık Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü ise dışarıdan destek vermektedir.

Projenin Genel amacı, özürlü bireyleri hakları ve hizmetler konusunda bilgilendirmek ve özürlülerin sosyal, ekonomik ve demografik özelliklerini tespit ederek bu alanda sunulacak hizmetlere ve belirlenecek politikalara katkıda bulunmak olan projenin hedef grubu “Malatya ilinde yaşayan tüm özürlüler ve aileleri” dir.

Proje faaliyetlerinden biri de özürlülük alanında kamuda ve özel sektörde çalışan meslek gruplarına yönelik (Hekim, Sosyal Hizmet Uzmanı, Psikolog, Rehber Öğretmen,vs.) eğitim çalışması yapmaktır. Bu faaliyet doğrultusunda “Özürlü Ailelerine Yaklaşım” konulu seminere yaklaşık 100 kişilik çalışan grubu davet edilmiştir. Seminer 20 Ekim 2007(Cumartesi) tarihinde İl Genel Meclisi Toplantı Salonunda 09.00 – 17.00 saatleri arasında gerçekleştirilecektir. Seminerde özürlü aileleri ile iletişim kurma becerileri, sorun yaşayan ailelerle iletişim süreci, olumlu yaklaşım becerileri ve uygulama örnekleri ele alınacaktır. Proje sorumlusu Mahmut ÖZBULUT'un yöneteceği seminere Uzm.Psk.Çetin BOZKAYA ve Dr.Suat YALÇINSOY konuşmacı olarak katılacaklardır. 
 

Bu haber toplam 3104 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.