• BIST 78.844
 • Altın 125,625
 • Dolar 3,0876
 • Euro 3,3575
 • İstanbul 17 °C
 • Ankara 10 °C

Kişiliğiniz hastalığınızda saklı

Kişiliğiniz hastalığınızda saklı
Nasıl bir kişiliğe sahip olduğunuz yakalandığınız hastalıklarınıza bağlı. Geçmişiyle uzlaşmayanların hastalığı ne?

HURRİYET.COM.TR - Nasıl bir kişiliğe sahip olduğunuz yakalandığınız hastalıklarınıza bağlı. Geçmişiyle uzlaşmayanların hastalığı ne?

KALP KRİZİ: Hiçbir şey hissetmemek amacıyla kalbini bir kafese kapatan, geçmişteki acılara,sıkıntılara takılıp kalan, affetmeyi reddedenlerde görülür. Ayrıca, yaşamını askeri bir disipliniçinde programlayan, tamamen işe odaklanarak duygusal yönünü zayıflatan ve duygularını bastırmayaçalışanlar risk altındadır.  

YÜKSEK TANSİYON: Yüksek tansiyonlu kişiler, genellikle kendileriyle yüzleşmemek için, sürekli bir şeylerle uğraşan aşırı aktif insanlardır. Öfke, baskı, panik ve korku durumları etkili olur.

DÜŞÜK TANSİYON: Yaşama korkusuz bir şekilde katılmaya direnmenin göstergesidir. Kişi hayatla yüzleşmeyi beceremez ve pes eder.

KEPEK: Kişinin kendisini yeterince zeki ya da güvenilir bulmaması kepeğe yol açabilir.

SAFRAKESESİ: Safra taşı, başkalarını mutlu etmeye çalışırken, kişinin kendisini ihmal etmesinden ve ihmal edilmiş hissetmesinden kaynaklanır. Başkalarına "Hayır" diyememe etkilidir.

MİGREN: Kişinin yaşam gücünün azalması, hayata katılmaktan kaçınması, kabuğuna çekilmek istemesi anlamına gelir. Migren genellikle korkularla, hayal kırıklıklarıyla ve karşılanamayan psiko-duygusal beklentilerle bağlantılıdır.

FELÇ: Beyne kan gitmemesi sonucu oluşan felç, stresin sinir sistemi üzerine bindirdiği yükten kaynaklanır.

FITIK: Mükemmeliyetçi, bir şeyleri takıntı haline getiren, altına girdiği yükler altında ezilen kişilerde görülür.

OSTEOPOROZ: Boş vermişlik, umutsuzluk ve çaresizlik, amaçsızlık, eşinden yeterince ilgi görememe etkili olur.

MİYOP: Geleceğin güvensiz olduğunu düşünen, içe dönük, yalnız, utangaç kişilerdir.

HİPERMETROP: Dışa dönük kişilerdir. Sürekli olarak başkalarının yaşamlarını ilgilendiren işlerle meşgul olurlar, kendilerine bakmaya zaman ayırmazlar.

SİNÜZİT: Kendini kısıtlanmış, engellenmiş hissedenlerde, eski alışkanlıklarından kurtulamayanlarda, ilgiyi reddedenlerde görülür.

UÇUK: Duygusal stres dönemlerinde ve ilişkilerde çatışmalar yaşandığında ortaya çıkar. Cinsel sorunlar da uçuğa neden olabilir.

BÖBREK TAŞI: Geçmişteki üzücü deneyimleri dile getirmeyip içinde biriktirenlerde görülür; çözülmemiş meseleler neden olur.

NASIR: Başkalarıyla olan ilişkilerinde set çekip duygularını engelleyen kişilerde olur.

KULAK ÇINLAMASI: Dikkatin dağıldığı, başkalarına ve özellikle kişinin kendisine dikkatini vermediği dönemlerde ortaya çıkar.

ZATÜRRE: Hayatla baş etme güçlüğü çekildiği, durup dinlenme isteği ve yardıma gereksinim duyulduğu dönemlerde ortaya çıkar.

DAMAR HASTALIKLARI: Duygusal açıdan bağlanmaktan kaçınan, sürekli çabalarken kendisini ihmal eden, her şeyi kendi başına halledebileceğini düşünen, katı tavırlı kişilerdir.

Bu haber toplam 905 defa okunmuştur
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
zehra yiğit
2008-08-09 18:25:45
kişiliğiniz hastalığınızda saklı??
Aynı hastalığa sahip insanların birebir aynı yaşam örüntüsü içinde aynı sıkıntılara aynı karaktere sahip olduğunu düşünmek insanın kendisini ve diğerlerini anlama, keşfetme çabası yerine genelleyip isimlendirerek işin içinden çıkma arayışının bir parçası. hastalıkları ve yaşanan problemleri böyle üstünkörü bir eşleştirme çok masumane görünebilir ama "kendi"si yerine bu tür "sınıflandırma"larla kendini aramaya, anlamaya kalkışmak, zamanla ya iz bırakıyor, ya huzursuz ediyor daha da kötüsü kendini gerçekleştiren kehanetlere dönüşüyor veya insanın kendiyle yüzleşmemesi konusunda mazereti, iddiası oluyor. Bu yüzden, hastalıklarınız için bir doktora görünün ve emin olun yaşadığız sıkıntılar, kısıtlılıklar, problemler ve sahip olduğunuz sorular ayrı bir mecrada, zaman ve araştırmayla çözülecektir. beden, ruh, zihin bir bütün olarak ele alınırsa birindeki iyileşme diğerini etkileyecektir ama arada bu kadar körü körüne bağlantılar beklemek çözüme götürmeyeceği gibi, işi populer arayışlar, genellenmiş cevaplar, içe işlemeyen çözümler olarak sığ bir noktaya götürüp orada bırakacaktır. Saygılar
Diğer Haberler
 • Neden Kilo Alırız?18 Mayıs 2016 Çarşamba 18:57
 • Bilinçaltımız da Bizi Hasta Ediyor!09 Mayıs 2016 Pazartesi 11:59
 • Bebeklerde En Sık Karşılaşılan Sorun?02 Mayıs 2016 Pazartesi 20:07
 • İnatçı Depresyona Elektroşokla Müdahale20 Nisan 2016 Çarşamba 20:21
 • Çocuklar Neler Yutuyor?19 Nisan 2016 Salı 18:46
 • Erkekler 35 Yaş Sonrasına Dikkat!14 Nisan 2016 Perşembe 19:56
 • Uyku Bozukluğu Parkinson Habercisi Olabilir!11 Nisan 2016 Pazartesi 19:45
 • Kanser Vakalarının Yüzde 33'ü Sigaradan07 Nisan 2016 Perşembe 18:24
 • Yedikçe Acıkanlardaki 'Gizli' Tehlike06 Nisan 2016 Çarşamba 14:16
 • Kanser Hastalarına Söylenmemesi Gereken 10 Şey31 Mart 2016 Perşembe 18:21
 • EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
  Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Aktüel Psikoloji | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 02124661050 | Faks : 02129093121 | Haber Yazılımı: CM Bilişim