1. HABERLER

  2. KONGRE-SEMİNER

  3. 21. Ulusal Sosyal Psikiyatri Kongresi

21. Ulusal Sosyal Psikiyatri Kongresi

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı öncülüğünde tertiplenen 21. Ulusal Sosyal Psikiyatri Kongresi 10-13 Eylül 2015 tarihleri arasında Çanakkale'de yapılacak.

A+A-

Yurtta Barış Dünyada Barış’ temasıyla gerçekleştirilecek olan 21. Ulusal Sosyal Psikiyatri Kongresi'nde 21. Sosyal Psikiyatri Kongresi’nde bu alanlarda çalışan meslek gruplarını multidisipliner bir anlayışla bir araya getirerek ortak çalışmalar üretmeyi amaçlaktadır. Kongrenin davate mektubunda yer alan yazılı açıklamanın ayrıntıları şöyle:

Değerli Meslektaşlarımız,

Bildiğiniz üzere, bu yıl ülkemiz tarihinde çok önemli bir yere sahip Çanakkale Zaferinin 100.yıl dönümü. Bu nedenle 21. Sosyal Psikiyatri Kongresi’ne ev sahipliği yapacak olan barış kenti Çanakkale’mizde, ‘Yurtta Barış Dünyada Barış’ ilkesinin ışığında, bireyden topluma tüm boyutlarıyla barışı konuşmak istiyoruz.

Öte yandan, kongrenin ilk günü tüm dünyada etkinliklerle anılan Dünya İntiharı Önleme Günü olması nedeniyle, belki de en önemli ruh sağlığı sorunlarından birisi olan öz kıyımı, tüm boyutlarıyla tartışmaya ve ruh sağlığı profesyonelleri olarak önleme politikaları geliştirmek için bir araya gelmeyi umut ediyoruz

Sosyal Psikiyatri Derneği, gün geçtikçe biyolojik devrelerin daha fazla konuşulmaya başladığı psikiyatri alanında, kültürel ve sosyal psikiyatrik yaklaşımların önemini canlı tutan etkinlikleri ile bu alandaki bütünleyici rolünü sürdürmeye devam etmektedir. Bu yıl Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı olarak bu önemli görevi üstlenmekten mutluluk duyuyoruz. Savaşın yüzüncü yılında öteki ile aradaki sınırları kaldırarak, savaşın psikolojik ve psikiyatrik etkilerini, içsel çatışmalardan toplumsal çatışmalara kadar barışı nasıl inşa edebileceğimizi tartışmayı amaçlıyoruz. Bu alanda sizlerin panel, sempozyum, bildiri, kurs, münazara etkinlikleri aracılığıyla değerli katkılarınızı bekliyoruz.

İnsanla ilgili ve insana yönelik hizmet ortaya koyan tüm meslek gruplarının sosyal psikiyatri çatısı altında birleştiğini düşünüyoruz. Bu amaçla 21. Sosyal Psikiyatri Kongresi’nde bu alanlarda çalışan meslek gruplarını multidisipliner bir anlayışla bir araya getirerek ortak çalışmalar üretmeyi amaçladık.

Sizleri, katkılarınızla zenginleşecek bilimsel programın yanı sıra, 100.yılında tarihi, denizi, boğazı, kültürü ve tüm diğer güzellikleriyle dolu sosyal programıyla, 10-13 Eylül 2015 tarihleri arasında 21. Sosyal Psikiyatri Kongresi’nde, barış kenti Çanakkale’mizde buluşmaya davet ediyoruz.


Doç. Dr. Kürşat Altınbaş
Kongre Başkanı


Kongre ile ilgili ayrıntılar için tıklayınız

http://sosyalpsikiyatri2015.org/

Bu haber toplam 7611 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.