1. HABERLER

  2. KONGRE-SEMİNER

  3. Zirve Üniversitesi Rehberlik Günleri 14 Nisanda Yapılacak

Zirve Üniversitesi Rehberlik Günleri 14 Nisanda Yapılacak

Okullarda yürütülen psikolojik danışma ve rehberlik hizmetlerinin kalitesini arttırmaya yönelik "Zirve'de Rehberlik Günleri" için son başvuru 6 Nisan, eğitimler ise 14-15 Nisan tarihlerinde yapılacak.

A+A-

Okul rehberlik ve psikolojik danışma servisleri eğitim öğretim sisteminin vazgeçilmez bir unsuru halini aldı. Toplumdaki hızlı değişim süreci ve her geçen gün artan psikolojik problemler rehberlik servislerini ve psikolojik danışmanların rollerini daha da önemli hale getirdi. Zirve Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışma Servisi mesleki bilgilerini zenginleştirmek için ilk ve ortaöğretim kurumlarında görev yapan rehber öğretmenler, psikolojik danışmanlar, rehberlik ve psikolojik danışmanlık ilepsikoloji bölümü son sınıf öğrencileri için "Zirve'de Rehberlik Günleri" isimli program hazırladı. Programda "Psikolojik Danışmada kullanılan nitel teknikler, Okullarda Rehberlik Servisi'nin yapılandırılması, Çocuk ve Ergenlerde Çalışma ve Yaratıcı Teknikler, Okulda Krize Müdahale, Grupla Psikolojik Danışma Uygulaması, Dikkat Eksikliği ", "Odaklanma, süreklilik, psikomotor hız", Psikolojik İlkyardım, Danışma Sürecinin İşleyişi ve Terapistin Gücü, Psikolojik Danışmanlık Mesleğinde Harekete Dayalı Tekniklerin Kullanımı" konuları işlenecek.

Eğitimi veren isimler ise şöyle: Yrd. Doç. Dr. Ramin Aliyev, Yrd. Doç. Dr. Bengü Tekinalp, Yrd. Doç. Dr. Rıza Ülker, Yrd. Doç. Dr. Mehmet Murat, Uzman Psk. Dan. Aziz Yıldırım, Uzman Klinik Psikolog Mehmet Dinç, Uzman Psi.Dan./Aile Terapisti Hasan Ali Göncü ve Uzman Psi. Dan.Psikodrama Co-Terapisti Zeynep Arasan.

2011 yılında lisede görev yapan rehberlik ve psikolojik danışmanlık bölümü öğretmenlerine yönelik benzer bir çalışmayı yaptıklarını ifade eden Rektör Prof. Dr. Adnan Kısa, "Toplumsal değişim süreci içerisinde toplumun her ferdi bu değişimden olumlu ya da olumsuz etkilenmekte. Özellikle çocuklar. Hem ailedeki değişime hem büyüme süreçlerinde, hem de okula uyum sağlamak zorunda kalmaktalar. Bu dönemde okullarda yapılacak olan psikolojik hizmetler öğrencilerin geleceği açısından büyük önem arz ediyor" dedi.

 Eğitimlerin geleneksel hale getirerek her yıl düzenli olarak yapmayı planladıklarını sözlerine ekleyen Kısa, sadece Gaziantep'ten değil, Türkiye'nin her yerinden eğitimlere katılmak için başvuru yapılabileceğini, konaklama konusunda gereken yönlendirmelerin web sitesinden yapıldığını belirtti. Ana teması "Psikolojik Danışma Süreci" olan program 14-15 Nisan tarihlerinde Zirve Üniversitesi Kızılhisar Kampusu'nda gerçekleşecek. Son başvurunun 6 Nisan olduğu "Zirve'de Rehberlik Günleri" için kontenjan 200 olarak belirlendi.

Ayrıntılı bilgi için: http://pdr.zirve.edu.tr/
 

Bu haber toplam 3207 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.