1. HABERLER

  2. KİŞİSEL GELİŞİM

  3. Yaşamın Sihirli Gücü Sizin Elinizde

Yaşamın Sihirli Gücü Sizin Elinizde

Hak ettiğiniz saygıyı göremiyorsunuz. Başkalarının sizi yönlendirmesinden bıktınız. Keşke sihirli bir gücünüz olsa da hayatınız sizin düşlediğiniz gibi olsa! Aslında bu sihirli güç sizin içinizde...

A+A-

Neden bazılarımız hayatında pek çok istediği şeyi kolayca elde edip efsanevi sonuçlar doğururken, bazılarımızsa olduğu yerde sayar? Ya da neden hepimiz sağlıklı, mutlu, zengin ve başarılı insanlar değiliz? Gerçek şu ki, bazı şeyleri yalnızca istemek yeterli olmuyor. Eğer bir şeyi elde etmenin yolu yalnızca hayal etmek olsaydı, hepimiz rüyalarımızdaki evde yaşıyor olurduk. O zaman çok başarılı, aşk yaşamında mutlu ve hayatını dilediği gibi yönlendiren insanların doğuştan sahip olduğu gizli güçler mi var?
Hepimizin çevresinde böylesine özel yeteneklere sahip insanlar mutlaka vardır. Onları hayatın her alanında başarıya iten taktikleri öğrenebilmek için gizliden gizliye gözlem altına alırız. Neyi bizden farklı yapıyorlarsa, onu kendi hayatımıza adapte edip uygulamaya çalışırız. Dr. David J. Lieberman'ın yazmış olduğu psikolojik sırlar ve yöntemlerle, işleri istediğiniz yola sokmaya hazır olun!

Kendinizi sevdirebilirsiniz
Bir insanı sevmemiz ya da sevmememiz tesadüf değil. Sevgi aslında bir dizi bilinçaltı süreçten kaynaklanıyor. Kişiler hakkındaki düşüncelerimizi etkileyen psikolojik kuralları bilirseniz kendinizi kolaylıkla sevdirebilirsiniz.
* Kendinize güvenin.
* Pozitif bir tutumunuz olsun. Heyecanlı, tutkulu ve mutlu insanlar daha çekici bulunurlar.
* Etkilemek istediğiniz insanın mutlu olduğu bir zamanı bekleyin. Ortak ilgi alanlarınızdan bahsedin.
* Onun konuşma tarzı, ses tonu ve hareketleriyle benzerlik yaratarak aranızda bir köprü kurun.
* Etkilemek istediğiniz kişi eğer hoşlandığınız biriyse, konuşurken ve dinlerken uzun bir süre onun gözlerinin içine bakın.
* Kendimizi güvensiz hissettiğimiz zamanlarda başkalarını daha çekici buluruz. O kendini daha güvensiz hissederken ona yaklaşın.
* Gülümseyin! Gülümsemek dört önemli unsurun ifadesidir: özgüven, mutluluk, coşku ve en önemlisi kabul.
* Kendisini iyi hissettirin, o da size karşı iyi duygular beslesin.
* İnsanların gözündeki değerinizi arttırmak için onlara ne kadar değerli olduğunuzu gösterin.
AKLINIZDA bulunsun: Şekerli ya da karbonhidratlı besinler tükettiğimizde vücudumuz adrenalin salgılar. Bu da gergin görünmemize neden olur. Çok daha rahat görünmek için bu tip besinlerden uzak durmalısınız.

Bir daha asla aptal yerine konmayın
Kullanılmaktan ve aptal yerine konmaktan bıktınız mı? Çevrenizdekilerin gerçek arkadaşınız olup olmadığını merak mı ediyorsunuz? Birkaç psikoloji taktikle akıl okuyabilirsiniz.
* Blöf yapan bir insan, iddialarının yüzde 100 arkasında olduğu izlenimini vermeye çalışarak duygularını abartır.
* Karşınızdaki insanı hemen suçlamayın. Onu suçlamayan ama ima eden bir soru sorun. Tepkisini ölçerek, bir şey saklayıp saklamadığından emin olabilirsiniz.
* Kişileri objektif olarak dinleyin. Yalnızca sözlere değil, verilmek istenen mesaja da dikkat edin. Eğer size yapmacık gelen bir şey duyarsanız, durun ve durumu tekrar değerlendirin.

İş dünyasında ve özel hayatınızda herkesi alt edin
Aklınızı en güçlü silahınız yapmak ve kusursuz psikoloji savaşçı olmak için ihtiyacınız olanları aşağıda bulabilirsiniz.
* Korkuyla hareket etmeyin. Hedefe odaklanın, kendinize değil.
* Beklenmedik olanı yapın ve önceden uyarmayın.
* Rakibinizden daha üstün olduğunuz durumlarda, sizi seyredecek birileri olsun.
* Her zaman yedek bir planınız olsun.

Kontrolü elinize alın
İnsanlarI nasıl kolayca etki altına alabileceğinizi öğrenmek ister misiniz? Konu ister bir kişinin fikrini değiştirmek, isterse bir gruba öncülük etmek olsun, insanları kendi istediğiniz yolda götürmek için insan doğasını yöneten psikoloji araçları kullanabilirsiniz.
* Eğer bir insanın hemen harekete geçmesini istiyorsanız, ona o işin ne kadar kolay ve basit olduğunu göstermelisiniz.
* Verdiğiniz iş için bitiş tarihi belirleyin. Bitiş tarihi özgürlüğü sınırlar ve hemen harekete geçirme konusunda motive eder.
* Size verilen sözü tutmalarını sağlamak için konuşmanızı net, sözlü onayla bitirin. Örneğin: Önümüzdeki cumartesi görüşüyoruz değil mi? Sonrada sözünü tuttuğu için ne kadar mutlu olduğunuzu ona söyleyin.
* Birinin sizin için bir şey yapmasını istiyorsanız, başka bir işle meşgul olmadığı anda sorun ve bunu mümkün olan en kısa sürede isteyin. Ya da kişisel sorumluluğu arttırarak ilgisizliği önleyin. Bunu da ancak yardım isteyecek başka bir kimseniz olmadığını söyleyerek yapabilirsiniz.
* Hiç kimseye bağırmayın ve kimseyi diğerlerinin önünde azarlamayın. Bu size duydukları saygıyı azaltacaktır.


GÜNEŞ

Bu haber toplam 2892 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.