1. HABERLER

  2. PSİKOLOGLAR

  3. Uzm. Psikolog Buke Tuncel - Beylikdüzü Psikolog

Uzm. Psikolog Buke Tuncel - Beylikdüzü Psikolog

Uzman Psikolog Buke Tuncel YANGIN - Beylikdüzü Çocuk ve Ergen Psikolojisi Uzmanı İsdem Psikoloji - Randevu hattı (0212) 852 63 73

A+A-

Uzm. Psikolog Buke Tuncel 

İstanbul Üniversitesi psikoloji bölümünden 2006 yılında mezun olmuştur. Mezun olduktan sonra, sorumlu müdür olarak anaokulunda çalışmaya başlamış, çocukların gelişimlerinin takip edilmesi, çocuklar ve aileleriyle bireysel görüşmelerin yapılması ve öğretmen eğitimlerinin verilmesi gibi  uygulamalar yapmıştır.

Klinik deneyimini arttırmak amacıyla İstanbul Ticaret Üniversitesi uygulamalı psikoloji bölümünü bitirerek uzmanlığını tamamlamıştır. Bu süreçte, AB projesi kapsamında, İBB Kadın ve Aile Sağlığı Merkezi’nde çocuk ve ergenlerle bireysel ve grup psikoterapileri yapmıştır. Burada çocuklarda atılganlık, sosyal kaygıya yönelik grup çalışmaları düzenlemiştir, yetişkinlerle olumlu ebeveynlik becerileri grup çalışmaları yapmıştır.

2011 yılında Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde kadrolu uzman psikolog olarak görev yapmaya başlamıştır. Çocuk ve Ergen Psikiyatri polikliniğinde çalışarak çok farklı sorun alanlarından  çok sayıda danışan görerek klinik tecrübesini arttırma fırsatı bulmuştur. 2014 yılında Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nden ayrıldıktan sonra özel psikoterapi merkezinde çalışmalarına devam etmiş, 2016 yılında Apamer Psikolojik Danışmanlık Merkezi ekibine katılmıştır.
 
Çalışmalarında, EMDR , Çözüm Odaklı Kısa Süreli Terapi,  Stratejik Aile Terapisi,  Bilişsel Davranışçı Terapi , Deneyimsel Oyun Terapisi, Theraplay Oyun Terapisi gibi teknikler kullanmaktadır.
 
WISC-R Zeka testi (6-16 yaş), CAS, Stanford Zeka Testi, (2-9 yaş), Denver Gelişimsel Tarama testi, (0-6 yaş) Metropolitan Okul Olgunluğu Testi uygulayıcısı olduğu testlerden bazılarıdır.
 
Çalışma alanları, kaygı ve depresyon, travma, çocuk ve ergenlerde uyum sorunları, okul problemleri, sınav kaygısı gibi psikolojik problemler olduğu gibi sağlıklı çocuk gelişimi danışmanlığı ve performans geliştirme de bulunmaktadır.
Yetişkinlerde travma alanında da çalışmalar yapmaktadır. 

Türk Psikologlar Derneği, EMDR-TR Derneği ve Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) üyesidir.

RANDEVU HATTI: (0212) 852 63 73

TÜM ÖZGEÇMİŞ İÇİN TIKLAYINIZ

Bu haber toplam 9386 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum