1. HABERLER

  2. KONGRE-SEMİNER

  3. Uluslararası Toplum ve Şizofreni Kongresi

Uluslararası Toplum ve Şizofreni Kongresi

Uluslararası Toplum ve Şizofreni Kongresi 29-30 Haziran 2019 tarihlerinde Ankara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi 50. Yıl Salonunda düzenlenecek. Kongre ile ilgili organizasyon komitesi adına davet mektubunda şu ayrıntılara yer verildi.

A+A-

DAVET MEKTUBU

Değerli dostlarımız,

Şizofreni Dernekleri Federasyonu olarak,  her yıl farklı bir ana tema ile Toplum ve Şizofreni Sempozyumları düzenliyoruz. Geçtiğimiz yıl içerisinde yedincisini gerçekleştirdiğimiz bu toplantılarla, şizofreni ile ilgili herkesi bir araya getirmeyi amaçlıyoruz.

Mavi At Kafe Kültür ve Yaşam Ortamı, bu yıl 10 yaşına bastı. Mavi At’ın 10. Yaşını kutlarken, 29-30 Haziran 2019 tarihlerinde gerçekleştireceğimiz toplantımızı uluslararası düzeyde gerçekleştiriyoruz.

Toplantımızın ana temasını vurgulamak için “Birlikte” sözcüğünü seçtik. Böylece, daha önce ulusal ölçekte amaçladığımız şizofreni ile ilgilenen tüm toplumsal kesimleri bir araya getirme çabamızı uluslararası ölçeğe taşımayı hedefledik.

Kongrede şizofreni ve toplum temelli ruh sağlığı anlayışı bağlamında pek çok konu tartışılacaktır. Konuşmacı olarak bu alanda tanınmış olan yurt dışından ve yurt içinden konuşmacılar görev üstlenecektir. Kongre programı yurt dışından ve yurt içinden konuşmacılarla katılımcıların etkileşim kurmalarına olanak sağlayacak biçimde düzenlenecektir.

Davetli konuşmacılar arasında, İngiltere’de ve dünyada ruh sağlığı politikalarının oluşturulmasında çok önemli katkıları olan Kings College of London öğretim üyesi Graham Thornicroft; sosyal psikiyatri ve ruh sağlığında iyileşme alanında söz sahibi Viyana Tıp Üniversitesi Psikiyatri Bölümü öğretim üyesi Michaela Amering; psikososyal rehabilitasyon alanındaki çabaları ile tanınan Dünya Psikososyal Rehabilitasyon Birliği Başkanı Ricardo Guinea; Trieste’de ruh sağlığı hizmetlerinin toplum içinde organizasyonunda görev alan ve Permanent Conference for Mental Health in the World örgütünün kurucusu ve başkanı  Giovanna Del Giudice ve ruh sağlığı sorunları olan bireylerin haklarını savunan, eğitim çalışmaları yürüten, araştırma projelerini teşvik eden, damgalama ve ayrımcılık karşıtı bir küresel ağ olan GAMIAN-Europe’ın yöneticilerinden Aikaterini Nomidou yer alacaktır.

Kongrenin dili İngilizce ve Türkçe olacak, İngilizce sunumlar çevirmen eşliğinde izleyicilere anında aktarılacaktır. Kongrenin hedef kitlesi psikiyatri, psikoloji, sosyal çalışma ve psikiyatri hemşireliği alanlarında çalışan öğretim üyeleri ve öğrenciler, şizofreni tedavisi gören bireyler ve onların yakınları ve konuya ilgi gösteren bireylerdir.

Kongre öncesinde Conference Basaglia ve La Collina Cooperativa Sociale ile iş birliği içinde ruh sağlığı kooperatifleri üzerine bir çalıştay (workshop) yapılacaktır.  Trieste’de ruh sağlığı hizmetlerinin toplum içinde organizasyonunda görev alan ve Permanent Conference for Mental Health in the World örgütünün kurucusu ve başkanı Giovanna Del Giudice ve La Collina Cooperativa Sociale temsilcilerinin öncülüğünde, ruh sağlığı kooperatifleri teorik ve pratik yönleriyle tartışılacaktır. Çalıştayın dili İtalyanca ve Türkçe olacak, İtalyan konuşmacıların anlatıları çevirmen eşliğinde izleyicilere anında aktarılacaktır.

Hepimiz için başarılı, üretken ve verimli bir çalıştay-kongre olmasını diliyoruz.

Kongre Kolaylaştırıcıları

Haldun Soygür

Köksal Alptekin


Kongre Resmi Web Sitesi: http://sdfkongre.org/

Bu haber toplam 2440 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.