1. HABERLER

  2. KONGRE-SEMİNER

  3. Uluslararası Okul Öncesi Eğitimi Kongresi

Uluslararası Okul Öncesi Eğitimi Kongresi

İstanbul Kültür Üniversitesi Eğitim Fakültesi ve Kültür Eğitim Kurumları işbirliği ile düzenlenecek olan "Uluslararası Okul Öncesi Eğitimi Kongresi" 25 – 27 Eylül tarihlerinde İKÜ Ataköy Yerleşkesinde gerçekleşecek.

A+A-

Erken Çocukluk Eğitimi, Çocuk Edebiyatı, Erken Yaşlarda Suça Yönelimin Önlenmesi ve Erken Müdahale, Algısal ve Duyusal Motor Gelişimini Lego Yoluyla Desteklemek gibi okul öncesi eğitimdeki farklı konuların farklı boyutlarıyla tartışılacağı Uluslararası Okul Öncesi Eğitim Kongresi 25 – 27 Eylül tarihlerinde İKÜ Ataköy Yerleşkesinde gerçekleşecek.

İstanbul Kültür Üniversitesi Eğitim Fakültesi ve Kültür Eğitim Kurumları işbirliği ile düzenlenen Kongrede okul öncesi eğitimi akademisyenler ve uygulayıcılar disiplinlerarası bir platformda tartışacaklar. Kongre kapsamında Yeni Zelanda Hands on Technologies Yöneticisi Brent Hutcheson katılımcılarla Lego Academy Workshop’u düzenleyecek. Amerika Birleşik Devletleri Wheelock College Öğretim Görevlisi Dr. William Rodriguez’de erken yaşlarda suça yönelim ve önlenmesi için yapılması gerekenleri anlatacak. Wheelock College Rektörü Jackie Jenkins Scott, İKÜ Rektörü Prof. Dr. Semahat Demir, Okan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şule Kut ve Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Funda Sivrikaya Şerifoğlu katıldığı  “Kadın Rektörler Eğitimi Konuşuyor” panelinde ise eğitimde yönetici olmak konusu ele alınacak. “Türkiye’de Okul Öncesi Eğitiminin Sorunlarını” ise Marmara Üniversitesi’nden Prof. Dr. Rengin Zembat, Ankara Üniversitesi’nden Prof. Dr. Fatma Çağlayan Dinçer ve Hacettepe Üniversitesi’nden Prof. Dr. Berrin Akman masaya yatıracak 
Davetli Konuşmacılar arasında Prof. Dr. Çiğdem Kağıtçıbaşı ve Yazar Gülten Dayıoğlu’nun da bulunduğu “Uluslararası Okul Öncesi Eğitim Kongresi”nde 3 gün boyunca farklı salonlarda da eş zamanlı akademik sunumlar da gerçekleşecek. 

Katılımın ücretsiz olduğu Kongremizin kamuoyuna duyurulması konusunda yardımlarınızı rica ederiz. 

İletişim İçin: Aslıhan Sönmez e-posta: aslihan.sonmez@iku.edu.tr Mobil: 530 400 28 04  

 

Bu haber toplam 4866 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.