1. HABERLER

  2. ÖZEL EĞİTİM

  3. TÜZDER Üstün Zekalı 100 Çocuk Arıyor

TÜZDER Üstün Zekalı 100 Çocuk Arıyor

TÜZDER (Tüm Üstün Zekalılar Derneği), Türkiye’nin geleceğinde önemli rol alması beklenen üstün zekalı ve dahi çocukların tespit edilerek aldıkları eğitimin seviyesini yükseltecek yeni bir proje başlatıyor.

A+A-

TÜZDER (Tüm Üstün Zekalılar Derneği), Türkiye’nin geleceğinde önemli rol alması beklenen üstün zekalı ve dahi çocukların tespit edilerek aldıkları eğitimin seviyesini yükseltecek yeni bir proje başlatıyor. “TÜZDER, Yüzümüzü Güldürecek 100 Çocuk Arıyor” sloganıyla başlatılan projede, yapılacak eğitsel değerlendirmeler ve sıralamalarla kabul edilecek 100 çocuk, özel ve zenginleştirilmiş bir müfredat ve atölye çalışmalarıyla desteklenecek. Proje kapsamında TÜZDER, üstün zekalı ve dahi 100 çocuğa seviyelerine göre farklı oranlarda eğitim bursu da sağlayacak.

TÜZDER, Üstün Zekalı Ve Dahi Çocukların Erken Dönemlerde Tespitinin Yapılması Ve Zenginleştirilmiş Müfredatla Eğitilmeleri İhtiyacından Hareketle “Yüzümüzü Güldürecek 100 Çocuk Arıyoruz” Projesini Başlattı. Proje İle Yapılacak Eğitsel Değerlendirme Ve Sıralamalarla Kabul Edilecek 100 Çocuk, Özel Ve Zenginleştirilmiş Bir Müfredat Ve Atölye Çalışmalarıyla Da Desteklenecek. Başvuran Diğer Çocuklar İse Zeka Seviyelerine Göre TÜZDER’in Atölyelerinde Yıl Boyunca Takip Edilerek, Seviyelerinin Yükseltilmesi İçin Eğitim Görecekler.

Eğitim Bursu Ve Atölye Çalışması

TÜZDER, İstanbul Teknik Üniversitesi’nin Maçka Kampüsü’nde Bulunan Havuzbaşı Restoran’da Proje İle İlgili Bir Basın Toplantısı Düzenledi. TÜZDER'den Yapılan Açıklamada, Proje Kapsamında Ailelerin, Çocuklarıyla İlgili Ön Değerlendirme Ve Başvuru Formunu İnternet Üzerinden Gönderebileceğini Belirterek, “TÜZDER Tarafından Grupla Ve Bireysel Değerlendirmeler Gerçekleştirilecek. Yapılan Bireysel Değerlendirmeler Neticesinde Ailelere; Çocuklarının Gelişim Alanları, Gözlemlenen Durumları Ve Eğitsel Anlamda Tavsiyeler, Uzmanlar Tarafından Aktarılacak. Bireysel Değerlendirmesi Yapılan Her Bir Çocuk İçin Detaylı Rapor Veliye Verilecek. Yapılan Değerlendirme Ve Komisyon Kararları Neticesinde Desteklenmeye Hak Kazanmış Çocuklar Açıklanacak” Dedi.

Yapılacak Değerlendirmelerin Ardından Çocukların Seviyelerine Göre Destekleneceğini Dile Getiren TÜZDER Başkanı, Şunları Söyledi: “Seviyelerine Göre Bu Çocuklarımıza Eğitim Bursu Vereceğiz. Proje Kapsamında Kabul Gören Çocuklarımız Boğazhisar Eğitim Kurumlarında Tam Zamanlı Eğitim Almalarının Yanı Sıra “Dünya Ölçeğinde Üstün Nitelikli İnsan Yetiştirme Modeli” Kapsamında 36 Hafta Boyunca Belli Aralıklarla Atölyelere Katılacaklar. Bu Atölyeler Arasında ‘Zeka Ve Akıl Oyunları Atölyesi, Düşünme Becerileri Atölyesi, Astronomi Ve Uzay Bilimleri Atölyesi, Gastronomi Ve Yemek Sanatları Atölyesi, Estetik Sanatları Atölyesi, Model Uçak Atölyesi Ve Robot Atölyesi’ De Bulunuyor.”

Fark Edememek Kayıp Olur

TÜZDER Başkanı, Üstün Zekalı Ve Dahi Çocukların Zamanında Fark Edilememesi Ve En Uygun Eğitimin Sağlanamaması Gibi Sorunlar Nedeniyle Bu Yeteneklerin Toplumumuz İçin Kayıp Olacağını Vurgulayarak “Bu Olumsuz İhtimali Önlemek İçin De Bu Durumdaki Çocukları En Güvenilir Yollardan Küçük Yaşlarda Teşhis Etmek Ve Durumlarına En Uygun Olan Eğitim Ortamı İçinde Yetiştirmek Bugün Toplumumuzun En Önemli Sorunlarından Birisidir. Ülkemizin Kalkınması,  Geleceğin Dünyasında Söz Sahibi Olması Da Bu Özel Bireylerin Bilgi Ve Becerileri Doğrultusunda Toplumun Yararına Yöneltilmesine, Üretken Kılınmasına, Sağlıklı Yetiştirilerek İyi Eğitilmesine Bağlıdır” Diye Konuştu.  

Ayrıntılı Bilgi için: 

TÜZDER İnternet Sitesi: www.tuzder.org 

100 Üstün Çocuk Projesi Web Sitesi: http://www.100cocuk.com/ 

Bu haber toplam 6525 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.