1. HABERLER

  2. DUYURULAR

  3. Türkiye İstatistik Kurumu Uzman Yardımcılığı Sınav İlanı

Türkiye İstatistik Kurumu Uzman Yardımcılığı Sınav İlanı

Türkiye İstatistik Kurumu Uzmanı olarak yetiştirilmek üzere sınavla, Merkez teşkilatına 8 adet Türkiye istatistik Kurumu Uzman Yardımcısı alınacaktır. 05/10/2009 - 15/10/2009 günü Saat 18:00'e kadar şahsen veya posta yolu ile başvurulması gerekmektedir.

A+A-

TÜRKİYE İSTATİSTİK KURUMU BAŞKANLIĞI UZMAN YARDIMCILIĞI GİRİŞ SINAVI DUYURUSU

Türkiye istatistik Kurumu Uzmanı olarak yetiştirilmek üzere sınavla, Merkez teşkilatına 8 adet Türkiye istatistik Kurumu Uzman Yardımcısı alınacaktır.

1-GİRİŞ SINAVINA BAŞVURU ŞARTLARI

Fen ve Fen-Edebiyat fakültelerinin istatistik veya istatistik ve Bilgisayar Bilimleri bölümleri mezunu olup Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından; 28-29 Haziran 2008 ve 27-28 Haziran 2009 tarihlerinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından (KPSSP25 puan türünden) 80 ve üzerinde puan almış, ingilizce, Fransızca ve Almanca dillerinin birinden KPSS yabancı dil testinden 30 doğru cevabı olmak veya KPDS Yabancı Dil testinden 50 ve üzerinde puan almış olmak kaydıyla; müracaat edenlerin KPSSP25 puan türünden en yüksek puandan başlanarak sıralanması neticesinde kontenjanın 6 katı (48 aday) arasına girmek (sonuncu aday ile aynı puana sahip olanlar da giriş sınavına çağrılacaktır.)

Aranan genel şartlar:

1-657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48'inci maddesinin (A) fıkrasında belirtilen genel şartları taşımak,

2- Üniversitelerin en az 4 yıllık lisans eğitimi veren Fen ve Fen-Edebiyat fakültelerinin istatistik veya istatistik ve Bilgisayar Bilimleri bölümünden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarının birisinden mezun olmak,

3- Giriş Sınavının yapıldığı yılın Ocak ayının ilk günü itibariyle otuz beş yaşını doldurmamış olmak. (01/01/1974 tarihli ve daha sonraki doğumlular.)

4-Türkiye'nin her yerinde devamlı olarak görev yapmasına sağlık açısından engeli bulunmamak, 5-Süresi içinde başvurmak ve giriş sınavı için istenilen belgeleri kuruma vermiş bulunmak, Daha önce iki kez sözlü giriş sınavına katılanlar bu sınava katılamaz.

2- BAŞVURU ŞEKLİ VE YERİ

Başvuru için aşağıda sayılan belgelerle 05/10/2009 tarihinden itibaren 15/10/2009 günü Saat 18:00'e kadar Türkiye istatistik Kurumu insan Kaynaklan Daire Başkanlığı Necatibey Cad. No:114 Çankaya /ANKARA adresine elden veya posta yolu ile başvurulması gerekmektedir. Bu tarihten sonra yapılan başvurular ile postadaki gecikmeler dikkate alınmayacaktır.

Başvuruda istenen Belgeler:

a) http://www.tuik.aov.tr adresinden temin edilip açık ve eksiksiz doldurulacak iş talep formu,

b) Öğrenim belgesinin veya çıkış belgesinin aslı veya kurumca onaylı örneği,

c) KPSS sonuç belgesinin aslı veya bilgisayar çıktısı ile varsa KPDS sonuç belgesinin aslı veya bilgisaya çıktısı, ç) TC. Kimlik Numarası beyanı,

d) 3 adet fotoğraf (4,5x6 ebadında),

Belgelerin aslı ibraz edilmek kaydıyla fotokopisi insan Kaynakları Daire Başkanlığı tarafından tasdik edilebilecektir. Eksik belge ve bilgileri bulunan başvurular, başvuruları kabul edilip sınava girmeyenler ile şartları uymadığı halde yapılan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.

3- SÖZLÜ SINAV ŞEKLİ VE KONULARI

Sözlü giriş sınavı, adayların; mezun olduğu bölüm ile ilgili konulardaki bilgilerinin, kavrayışlarının, kendilerini ifade etme yeteneği, temsil kabiliyeti, davranış ve tepkilerinin Türkiye istatistik Kurumu Uzman Yardımcılığına uygunluğunun değerlendirildiği bir sınav olacaktır.

4-SINAV YERİ VE TARİHİ

Sözlü sınava girmeye hak kazanan adayların listesi 19/10/2009 günü http://www.tuik.gov.tr adresinde ilan edilecektir. Sınav giriş belgesi adayların müracaatları halinde elden teslim edilecektir. Sözlü sınav 09/11/2009 Tarihinde, Türkiye istatistik Kurumu Başkanlığı Necatibey Cad. No: 114 Çankaya /ANKARA adresinde yapılacaktır \\Adaylar ilan edilen yer ve zamanda giriş belgesi, nüfus cüzdanı veya sürücü kimlik belgesi gibi fotoğraflı ve onaylı bir kimlik belgesiyle hazır bulunacaklardır.

5- SINAV SONUÇLARININ DEĞERLENDİRİLMESİ VE İLANI

Sözlü giriş sınavında başarılı sayılabilmek için yüz tam puan üzerinden en az yetmiş puan alması gerekir.

Başvuruda esas alınan KPSS puanı ve sözlü sınavı puanlarının ortalaması esas alınarak nihai başarı puanı tespit edilir.

Sınavda başarılı olanların sayısı ilan edilen kadro sayısından fazla ise, en yüksek puan alan adaydan başlamak üzere sıralama yapılarak belirtilen kadro sayısı kadar aday, giriş sınavını başarmış kabul edilecektir. Sınav Komisyonu belirtilen kadro sayısını aşmamak üzere puan sırasına göre yedek aday belirleyebilir. Giriş sınavında yetmiş ve üzerinde puan almış olmak, bu sıralamaya giremeyen adaylar için müktesep hak teşkil etmez. Sınavda başarılı olanların sayısı ilan edilen kadro sayısından daha az ise sadece başarılı olanlar sınavı kazanmış kabul edilir.

Nihai başarı listesi http://www.tuik.aov.tr adresinde sözlü sınavın bitimini takip eden 5 iş günü içinde ilan edilecek olup, ayrıca sözlü sı-navı-kazanan (asil ve yedek) adayların adreslerine posta yoluyla tebligat yapılacaktır. Kazanan adayların kendilerine bildirilen tarihe kadar müracaat etmeleri halinde atamaları yapılır. Müracaat etmeyen asıl adayların yerine, yedek aday listesinden en yüksek puan alandan başlamak üzere atama yapılır.

Başvuru ve işlemler sırasında gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilenlerin sınavları geçersiz sayılarak atamaları yapılmaz, atamaları yapılmış olsa dahi iptal edilir. Bu kişiler hiçbir hak talep edemezler ve haklarında, Türk Ceza Kanununun ilgili hükümleri uygulanmak üzere, Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulur.

Sınavda başarılı olup Türkiye İstatistik Kurumu Uzman Yardımcısı olarak ataması yapılanlara, diğer kamu kurumlarının sınavlarını kazanmaları veya yatay geçiş yapmak istemeleri halinde naklen geçiş için muvafakat verilmez. (memurlar)

Bu haber toplam 1966 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.