1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Tescilli Marka Olmak

Tescilli Marka Olmak

Ekonomik anlamda tescilli olmak, ürünün isim, logo, ambalaj gibi tüm unsurları barındırması ve geçmişi ile beraber sadık tüketiciye sahip olması anlamına gelir

A+A-
Marka tescil sürecinde ilk yapmamız gereken markayı doğru bir şekilde anlayıp oluşturmaktır. Bir işletmenin tüm varlıklarını temsil ederek, benzer ürün ya da hizmetleri diğerlerinden ayırt etmek üzere kullanılan ayırt edici işareti, marka olarak tanımlıyoruz. Ticaret,  Hizmet, Garanti ve Ortak Markalar gibi çeşitleri vardır. Tüm bu çeşitlerin sektörlere göre tasarımı, rengi, adı ya da stili farklı tür gibi gözükebilir. Belirli kalıpları olmamakla beraber aynı amaca hizmet ederler.

Ekonomik anlamda tescilli olmak, ürünün isim, logo, ambalaj gibi tüm unsurları barındırması ve geçmişi ile beraber sadık tüketiciye sahip olması anlamına gelir. Hukuki anlamda olmak ise, Türk Ticaret Kanunu ve Markalar Hukukunda düzenlenmiş olan, ürün veya hizmetin diğerlerinden ayıt edilmiş ve kişi adları, sözcükler, şekiller, harfler, sayılar, malların biçimi veya ambalajları gibi çizimle görüntülenebilen veya benzer biçimde ifade edilebilen, baskı yoluyla yayınlanabilen ve çoğaltılabilen her türlü işaret ile ifade edilebilmektir.

http://www.markatescil.gen.tr 

Not: Bu sayfadaki içerik duyuru haber formatında yayımlanmıştır.  

Bu haber toplam 1203 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.