1. HABERLER

  2. KONGRE-SEMİNER

  3. Psikonomi Uzmanları Kuşadası'nda Buluştu

Psikonomi Uzmanları Kuşadası'nda Buluştu

Alternatif tıp yöntemlerinden biri olan psikonomi alanında çalışan 50'si profesör 131 Fransız, Kuşadası'nda bir araya geldi.

A+A-
Kuşadası Arora Otel'de düzenlenen toplantıda, Claude Yves Pelsy, önderliğindeki psikonomi uzmanları, usta çırak yöntemiyle uygulamalı olarak tedavi yöntemlerini çalışıyor.

El ile dokunma tekniği ile tedavi uygulayan 130 kişilik bir grup içinde 50'si usta 80'i yardımcı olan ekip değişik tekniklerle vücut iletişimini sağlıyor. Vücudun fiziksel ve duygusal yönü üzerinde etki gösteren Psikonomi, kişinin duygusal durumu hakkındaki bilgileri algılamayı mümkün kılıyor. Psikonominin amacı vücudu travmatik ve römatolojik ağrılardan kurtarmak, bir olayı daha iyi bir şekilde yaşamaya hazırlamak, her bireyin spesifik ihtiyaçlarını dikkate alarak bireyi memnun etmeyi hedefliyor.

Alternatif tıp yöntemlerini uygulayan gurubun başkanı Claude Yves Pelsy, bazı tıp doktorlarının psikonomi tekniğine şüpheyle bakmasına karşın, bu tekniğin Doğu'da ve Batı'da uzun yıllardır kullanıldığını söyledi. Psikonomide herkesin bir vücut programı olduğu fikrinin esas kabul edildiğini ve hastalık ile bozulmuş olan programın uzmanlar aracılığıyla ''yeniden yüklendiğini'' ifade eden Claude Yves Pelsy, bu yöntemin tıbba karşı olmadığını, tıp bilimi ile birlikte çalıştığını kaydetti. Tedavi yönteminde, uzmanların, bir saat süren seanslarda giysilerinin üzerinden parmaklarıyla dokunmak suretiyle ''hastaların vücut programını yeniden başlattığı'' belirtildi. Claude Yves Pelsy, psikonomi yönteminin fiziksel ve ruhsal birçok hastalığın tedavisinde destek amaçlı kullanıldığını ifade etti. Claude-Yeus Pelsy, "Biz Psikonomi de pratik sağlık üzerine çalışıyoruz. Psikonomi psikoloji gibi çok geniş kapsamlı bir konudur. Biz sağlık üzerine yapılan çalışmaları geliştirmiş bulunmaktayız. Hemşire, doktor, terapist 1,5 yıl içinde bu işi öğrenebilir. Sağlık alanında her hangi bir bilgiye sahip olmayan için 3 yıl gereklidir " dedi.

İHA
Bu haber toplam 2199 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.