1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Psikolojik Danışmanlar 23 Mayıs'ta Alanlara İniyor

Psikolojik Danışmanlar 23 Mayıs'ta Alanlara İniyor

Rehber Öğretmenlik kadrosuna alan dışı (Felsefe Grubu) mezunlarının atanmasına tepki göstermek amacıyla Psikolojik Danışmanlar 23 Mayıs 2011'de Ankara'da eylem yapacak.

A+A-

Rehber Öğretmenlik kadrosuna alan dışı (Felsefe Grubu) mezunlarının atanmasına tepki göstermek amacıyla Psikolojik Danışmanlar 23 Mayıs 2011'de Ankara'da eylem yapacak. Konuyla ilgili Türk Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Derneği tarafından bir kamuoyu açıklaması yayımlandı. Söz konusu açıklamada yer alan ayrıntılar şöyle:

MEB Personel Genel Müdürlüğü bugün internet sitesinden 2011 yılı atamalarında rehber öğretmen kadrosuna Felsefe alanına kaynak teşkil eden yükseköğretim programlarından mezunlarının da atanabileceğini duyurmuştur.

Bu karara ilişkin Türk PDR-DER Yönetim Kurulu bugün (12.05.2011) saat 19:00’da Dernek Başkanı Doç. Dr. Tuncay ERGENE başkanlığında Personel Genel Müdürü Sayın Necmettin YALÇIN ile makamında bir görüşme yapılmıştır.

Sayın Necmettin YALÇIN ile konuyla ilgili ayrıntılı bir şekilde konuşulmuştur. Görüşme sonrasında Genel Müdür, Talim ve Terbiye Kurulunun 11/05/2011 tarihli ve B.08.0.TTK.0.07.04.00.360.04/3192 sayılı yazısına istinaden bu uygulamanın gerçekleştiğini bildirmişlerdir.

Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığının, 07/07/2009 tarih ve 80 sayılı kendi kararına aykırı bir şekilde mesleğimizle ilgili alan dışı sorununu yeniden gündeme getiren bu kararı, hiçbir şekilde kabul edilemez.

Dernek yönetim kurulu olarak Personel Genel Müdürü ile gerçekleştirilen görüşme sonrasında toplanarak önümüzdeki günler için aşağıdaki eylem planımızı kararlaştırmıştır.

1. Alınan kararla ilgili yarından itibaren başta Talim ve Terbiye Kurulu Başkanı olmak üzere resmi görüşmelere devam etme,

2. Meslek örgütü olarak; dernek üyelerimiz, öğrenciler, akademisyenler ve tüm meslektaşlarımızın hazırlanacak taslak faks metnini ilgili yerlere fakslaması, Faks metnine ve gönderilecek yerlere ulaşmak için tıklayınız.

Değerli meslektaşlarımız, faks metnini gönderdikten sonra derneğin pdrder@yahoo.com adresine lütfen bilgi mesajı gönderelim. Daha sonraki süreçte sizlerle iletişim kurabilmemiz açısından bu son derece önemlidir.
3. Kamuoyunu bilgilendirmeye yönelik basın açıklamasının yapılması,

4. Yargıya başvuruda bulunarak uygulamanın yürütmeyi durdurma talebi çerçevesinde iptal başvurusunu yapılmasına (bu konuda dava dilekçesi pazartesi gününe yetiştirilmeye çalışılacaktır),

5. Tüm üyelerimiz, meslektaşlarımız, PDR öğrencileri ve mesleğimizin akademisyenlerinin Türkiye genelindeki katılımıyla 23 Mayıs 2011 tarihinde saat 14:00’te Ankara’da “Mesleğimize Sahip Çıkalım” buluşmasının gerçekleştirilmesi,

Üyelerimiz ve meslek elemanları sorunun çözümüne yönelik varsa önerilerini her zaman iletebilirler.

Mesleğimize sahip çıkalım, derneğimize destek olalım….
 
Sagılarımızla...
 
Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği
Yönetim Kurulu

Bu haber toplam 2843 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
8 Yorum