1. HABERLER

  2. DUYURULAR

  3. Psikologlara Rehber Öğretmen Olma Fırsatı

Psikologlara Rehber Öğretmen Olma Fırsatı

2014 Pedagojik formasyon başvuru işlemleri 28 Mayıs tarihinde başlıyor. Başvurular kapsamında psikoloji mezunlarına rehberlik branşına atanma fırsatı doğdu.

A+A-

Maruf BEÇENE'in Özel Haberi / Aktüel Psikoloji

Kamuda istihdam olanakları mezun sayısına göre oldukça az olan psikoloji mezunları için Milli Eğitime Bağlı özel veya resmi okulların rehberlik servisilerinde rehberlik bıranşına atanma olanağı açıldı. Milli Eğitim Mevzuatına göre öğretmen kadrosuna atanma pedagojik formasyon alt yapısının olması koşuluna bağlıdır. Bu nedenle 28 Mayıs - 3 Haziran 2014 tarihleri arasında tercih işlemlerinin yapılacağı 2014 Pedagojik formasyon başvuru işlemleri oldukça hayati önem arz ediyor. 

2014 Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programlarına başvuru ve tercih işlemleriyle ilgili ÖSYM'den yapılan yazılı duyuru ve tercih kılavuzu ile ilgili ayrıntılar şöyle:


Reklam

Psikolojik Testler Eğitimi Bilgi için tıklayınız


ÖSYM DUYURUSU

2014 Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programlarına yerleştirme işlemleri ÖSYM tarafından yapılacaktır. Programlara yerleştirme için adaylardan tercih alınacaktır. Adaylar tercihlerini, 28 Mayıs-3 Haziran 2014 tarihleri arasında, kılavuzda yer alan kurallara göre, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden TC Kimlik Numaraları ve şifrelerini kullanarak kendileri yapacaklardır. ÖSYM’ye posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacaktır. Tercih süresi uzatılmayacaktır.

Adayların eğitim bilgileri, ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde adaya ait kayıt bilgilerinde yer almaktadır. Tercih işlemlerinde ve yerleştirmede Merkezimiz tarafından bu bilgiler kullanılacaktır. Adaylar ais.osym.gov.tr adresinden lisans eğitimi bilgilerini kontrol edebilirler. Lisans eğitimi bilgilerinde eksiklik ve/veya hata olan adaylar, lisans eğitimi bilgilerini tercih süresi içinde (3 Haziran 2014 günü saat 17.00’ye kadar) ÖSYM Sınav Koordinatörlüklerinde yenileyebilirler. Bu bilgilerin sisteme işlenebilmesi için adayların ÖSYM Sınav Koordinatörlüklerine giderken mezuniyet belgesinin aslını veya onaylı bir örneğini yanlarında bulundurmaları zorunludur. Birden fazla lisans mezuniyeti olan adaylar bu bilgilerinin sisteme kaydını yaptırabilecektir. ÖSYM Sınav Koordinatörlüklerinin adresi ÖSYM’nin internet sayfasında yer almaktadır.

Bu amaçla hazırlanan kılavuza aşağıdaki bağlantılardan erişilebilecektir. Yerleştirme için tercih yapacak adayların kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir.

Adaylara ve kamuoyuna duyurulur.


2014-PEDAGOJİK FORMASYON EĞİTİMİ SERTİFİKA  PROGRAMI TERCİH KILAVUZU


Bu haber toplam 38130 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
12 Yorum