1. HABERLER

  2. GENEL-SAĞLIK

  3. Profesörün Muayene Ücreti Ne Kadar?

Profesörün Muayene Ücreti Ne Kadar?

Üniversite hastanelerinde çalışan öğretim üyelerine muayene olunmak istendiğinde ne kadar ücret alınacak?

A+A-

17 Ocak 2014 tarihli Resmi Gazetede, üniversite hastanelerindeki öğretim üyelerinin yapacağı muayeneler için alacağı ücret, Bakanlar Kurulu Kararıyla arttırılmıştı. Poliklinik muayeneleri için; daha önce, SUT tebliğinde yer alan bedelin 1 katı ücret alınacağı şeklindeki belirleme 2 katı olarak düzenlenmişti.

Memurlar.net'in haberinde, düzenlemenin, kurumların esas aldığı SUT Tebliğine 18 Mart 2014 tarihi itibariyle konulduğu, tebliğin yürürlük maddesine göre de, düzenleme 17 ocak'tan itibaren yürürlüğe konulmuş olduğu belirtildi.

Tebliğ düzenlemesinin şu yenilikleri içeriyor: 
Yükseköğretim kurumlarına ait sağlık hizmeti sunucularında (vakıf üniversiteleri hariç) öğretim üyeleri tarafından mesai saatleri dışında bizzat verilen sağlık hizmetleri için Kurumca belirlenmiş sağlık hizmetleri bedelinin bir defada asgari ücretin iki katını geçmemek üzere, poliklinik muayenelerinde en fazla iki katı, diğer hizmetlerde en fazla bir katı kadar ilave ücret alınabilir.
Bu hükme göre, 
1- Üniversite hastanelerinde, mesai saatleri sonrasında poliklinik muayenesi olacaktır.

2- Öğretim üyesinin yapacağı poliklinik muayenesi için, (profesör, doçent ve yardımcı doçent) SUT tebliğinde yer alan muayene ücretinin iki katı ücret vatandaştan alınacaktır. Diğer hizmetler (tetkik ve tahlil) bu tutar bir katı olarak uygulanacaktır. 


Bu haber toplam 5219 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.